Корисна інформація. Оголошення
16 Серпня, 2024 р., 14:16
16 Серпня, 2024 р., 14:07
Реабілітаційні послуги надаються особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю в установах і закладах системи реабілітації за рахунок коштів державного та місцевого бюджету. Порядком здійснення реабілітаційних заходів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2022 № 31 (далі - Порядок № 31 ), визначено механізм здійснення реабілітаційних заходів із надання абілітаційних (комплексних реабілітаційних) послуг особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, дітям віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності.
Для отримання послуг у державному закладі необхідно подати заяву до структурного підрозділу з питань соціального захисту (віддаленого робочого місця в ЦНАП).
Уповноважений орган реєструє заяву, формує електронну справу та надсилає її до державного реабілітаційного закладу. Державний заклад про прийняте рішення повідомляє отримувача засобами поштового, електронного або телекомунікаційного зв’язку.
Порядок подачі заяви для отримання послуг у комунальному реабілітаційному закладі, який фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету, затверджується органом, яким прийнято рішення про утворення даного комунального закладу.
Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. № 309 (далі – Порядок №309) територіальні управління соціального захисту населення формують в районі чергу, з подальшим укладанням по кожній дитині договорів на безкоштовну реабілітацію дітей з інвалідністю із 100 центрами реабілітації, лікувально-оздоровчими комплексами та закладами охорони здоров’я та реабілітації. Реабілітаційну установу, у якій дитина безоплатно проходитиме реабілітацію, обирає один із батьків чи законний представник дитини з інвалідністю із Переліку реабілітаційних закладів за посиланням на офіційному сайті Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю: https://www.ispf.gov.ua/diyalnist/reabilitaciya-ditej
Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня складає 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. гривень на рік та визначена відповідно до пункту 8 Порядку № 309.
Органи виконавчої влади регіонального та місцевого рівня постійно інформують на своїх сторінках в соціальних мережах про зміни у законодавстві щодо реабілітації, аби особи з інвалідністю та батьки, чи законні представники дітей з інвалідністю мали краще розуміння своїх можливостей і прав, незважаючи на виклики і ризики воєнного часу.
Стосовно реабілітації осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю необхідно звертатись до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.
14 Серпня, 2024 р., 08:23
Пошук джерел наповнення бюджету та збільшення доходів - це одна із функцій громад, які прагнуть до саморозвитку. Основне наповнення бюджетів складають саме податкові надходження. Одним із таких є акцизний податок. Війна внесла свої корективи в економічну ситуацію в Україні в цілому та у нашому регіоні.
13 Серпня, 2024 р., 10:48
13 Серпня, 2024 р., 09:23
Шановні жителі громади!
На Платформі електронної демократії Е-DEM, Громадською організацією «ЗА ДЕМОКРАТИЧНЕ ВИБОРЧЕ ПРАВО» було створено «ПЕТИЦІЮ ПРО ЗНИЩЕННЯ КОРУПЦІЇ».
12 Серпня, 2024 р., 16:00
Війна стала для кожного українця своєрідним випробовуванням на чесність, на любов до ближнього, на «громадську зрілість» та на сумлінність у виконанні своїх обов’язків, зокрема в частині дотримання вимог податкового законодавства. Нагадаємо, що згідно з вимогами Закону України №265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО/ПРРО зі створенням та видачею споживачу в паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів. На жаль, деякі підприємці нехтують своїм прямим обов’язком та дбають лише про власне нечесне збагачення. Відтак не сплачують належні суми податків до державної та місцевих скарбниць, що в будь-який час є дуже згубним для економіки країни в цілому та нашого регіону зокрема, а особливо в цей напружений час війни. В певній мірі, в цій ситуації прослідковується і провина самих споживачів. Більшість з нас під час придбання товарів навіть не запитує про розрахунковий документ, а інколи, на запитання продавця, відповідаємо, що не потребуємо такого документа. Тим самим даємо шанс для вчинення правопорушення. Тож ГУ ДПС у Вінницькій області закликає всіх об’єднатися в боротьбі із внутрішніми ворогами, які шкодять економіці краю і при придбанні товарів, особливо підакцизної групи, вимагати розрахунковий документ. В разі відмови продавця видати фіскальний чек кожен споживач може повідомити про це контролюючий орган. Зокрема, через чат-бот «StopViolationBot» в месенджері Telegram. Тобто, в будь-який час доби та в будь-якому місці перейдіть за посиланням https://t.me/StopOverpriceBot та поінформуйте податкову службу про: