Історична довідка с. Каленівка

Історія села Каленівка

Історичних довідок про заснування села не збереглося. Назва населеного пункту походить від першого поселенця на ім’я Каленій.

У 1929 році в Каленівці створено колгосп ім. 13-річчя Жовтня, який у 1948 році об’єднали з колгоспом ім..Кірова с. Березівка, що отримав назву ім. Леніна.

За розповідями старожилів, селу Каленівка вже понад 350 років. Село складається з двох частин (колись - кутків): Ковалівки (колишнє старе поселення, а нині вул. Садова) і Самарщини (виникло після революції, нині вул. Механізаторів.)

У минулому село було густо населене, тому під час репресії постраждало багато людей.

У селі діяв актив, який займався виселенням репресованих. У складі активу були мешканці Каленівки Віктор Рабчевський, Петро Півень, Микита Мудрицький.

Під час голоду в селі померло 113 осіб. Під час Великої Вітчизняної війни на фронт пішли 43 чоловіки, 15 із них загинули. На примусові роботи до Німеччини вивезли 18 жителів, 15 із яких повернулися. Від німецької окупації село було визволено в січні 1944 року.

У 1973 році село Каленівка визнали неперспективним, закрили початкову школу й заборонили будівництво нового житла. З того часу в селі не збудовано жодної хати. Мешкають у ньому переважно пенсіонери.