Оратівська селищна рада
Вінницька область, Вінницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Корисна інформація. Оголошення

17 Вересня, 2024 р., 15:57
Всесвітній день боротьби проти сказу (World Rabies Day) заснований з ініціативи Глобального альянсу з контролю сказу (Global Alliance for Rabies Control) і щорічно відзначається 28 вересня, починаючи з 2007 року, за підтримки багатьох організацій охорони здоров’я. Цей День покликаний привернути увагу до проблеми поширення цієї хвороби, а також до її наслідків.
16 Вересня, 2024 р., 11:24
22 вересня у Києві відбудеться масштабний фестиваль ветеранської культури “Коло ветеранів”  — це перший захід в Україні, який по-справжньому об’єднає військових та цивільних. Організатори — Український ветеранський фонд — зазначають, що місія заходу не лише надати моральну підтримку, створити можливості для реінтеграції ветеранів, але й показати єдність, повагу та міцний зв’язок з боку цивільного суспільства для тих, хто пережив надзвичайно важкі події в своєму житті.
13 Вересня, 2024 р., 13:54
Хвороби рослин провокують фітопатогени, що знаходитись як у самому насінні, так і на його поверхні. В залежності від виду патогену та умов його розвитку ці шкідливі об’єкти можуть суттєво вплинути на майбутній урожай. Щоб нівелювати цю загрозу  необхідно визначитись який саме патоген знаходиться у насінні. Для цього проводять аналіз насіння на предмет його зараженості хворобами. Після визначеності виду патогену підбирають найбільш оптимальний протруйник. Такий вид аналізу, а також комплексне дослідження насіннєвого матеріалу із визначення його посівних якостей (чистоти та відходу насіння; домішки насіння інших рослин, визначення схожості, вологості насіння, маси 1000 насінин та ін.), аналіз біохімічних і технологічних показників сільськогосподарських культур проводиться у Державній установі «Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія».
10 Вересня, 2024 р., 08:19
Літня погода кличе до водойм охочих покупатися та порибалити. Але настороженість людей щодо того, що у водоймі можуть бути водоплавні гризуни та, відповідно, збудник лептоспірозу, не має дрімати.Адже ці тварини - резервуар та переносник збудника. Переважно саме водойми є місцем інфікування лептоспірозом. Нагадуємо, що лептоспіроз – це інфекційне захворювання, збудником якого є лептоспіра, що знаходиться в організмах тварин, земноводних та птахів. Як джерело інфекції величезну роль відіграють гризуни (пацюки, миші, ондатри). Збудник інфекції виділяється тваринами, зазвичай, з сечею.Далі він потрапляє у водоймища, питну воду, на продукти харчування. Інфікування людини відбувається під час вживання таких продуктів, а ще - через поранення шкіри навіть при, так званих, її мікротравмах, яких можна навіть не помітити. Зазвичай такі випадки трапляються під час купання та риболовлі у водоймищах, де мешкають гризуни. Після потрапляння збудника лептоспірозу в організм через 1-2 тижні, найчастіше через 7-9 днів, з’являються ознаки захворювання. Воно починається несподівано або, як кажуть, гостро з високої температури (до 40°С), слабкості, головного болю. Ознаки захворювання на лептоспіроз дуже схожі на грип. Але є два симптоми, які характерні для лептоспірозу, – іктеричність (пожовтіння та точкові крововиливи склер очей) та болі в литкових м’язах. Якщо своєчасно не лікуватись, то в процесі хвороби уражуються нирки, печінка, через що може настати смерть. Отже, якщо ви купались, рибалили у водоймі, споживали продукти (воду), які могли бути забруднені сечею гризунів і через 7-9 днів з’явились висока температура, іктеричність та болі в м’язах ніг, негайно звертайтесь до лікаря, при цьому обов’язково розповідайте про купання у водоймах та вживання харчів, які, можливо, були забруднені (інфіковані) гризунами. Тільки при своєчасно призначеному лікуванні можливе одужання. Для запобігання захворюванню на лептоспіроз необхідно: - не пити сирої води з будь-яких водойм, незнайомих природних джерел; своєчасно змащувати йодом, зеленкою всі ранки, порізи, потертості ніг, берегти продукти від доступу гризунів; - в оселях, на подвір’ях систематично боротися з гризунами – основними джерелами лептоспірозу, всіма доступними методами (біологічний – коти; фізичний – різні види капканів; хімічний – за допомогою отруто принад, проведення суцільної дератизації; - збираючись відпочивати на природі, обов’язково мати з собою запас прісної води, продуктів, які треба зберігати в місцях, недосяжних для гризунів, а також невелику аптечку з ватою, йодом, зеленкою, бинтом тощо; - під час польових робіт слід працювати тільки у взутті, особливо на луках та городах, що спускаються донизу (там знаходиться найбільше вологолюбних гризунів, що заражають грунт своєю сечею). Виконуючи ці нескладні профілактичні заходи, ви знизите ризик зараження лептоспірозом до мінімального. Якщо все ж захворювання почалось, пам’ятайте: тільки своєчасне звернення за медичною допомогою врятує вам життя.
04 Вересня, 2024 р., 16:57
Повідомлення про оприлюднення  Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки  

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь