Історична довідка села Мала Ростівка

МАЛА РОСТІВКА

Мало відомостей збереглося про історію села Мала Ростівка. Назва його походить від назви річки Роська, що бере там свій початок. Донині стоїть дерев’яна  церква, збудована в 1776 році. В 2016 році місцевий фермер Мотузюк Микола Вікторович за власний кошт провів реконструкцію Покровської церкви. Тепер церкву відвідують прихожани зі всієї округи.

В селі збереглися залишки змієвих валів, які в часи Київської Русі будувалися на кордонах як оборонні споруди проти набігів кочівників зі степу.

На кургані - пам’ятці архітектури височіє палац генерала Заботіна. На території села розташований ботанічний заказник місцевого значення «Малоростівський», який створено з метою збереження обводненого болота з зростанням високотрав’я. Заповідний об’єкт площею 35 га представляє собою обводнене болото з густозростаючим різнотрав’ям. Часто зустрічаються кущі болотних півників ірисів. В заказнику є багато рослин, які занесені до Червоної книги України, одна з них - пальчатокорінник широколистий.

В селі функціонує фельдшерський пункт, фермерське господарство.