1 травня – День праці та Міжнародний день солідарності трудящих
Сьогодні багато в чому змінюється ставлення до історичних подій та святкових дат. Але Першотравень, як і раніше, залишається днем солідарності та взаємної підтримки трудящих усього світу у боротьбі за покращення життєвих умов та виступів проти мілітаризму і війн. Цей день уособлює прагнення людей усього світу до порозуміння та єдності і традиційно символізує радість приходу весни, відродження і відновлення життєвих сил.
Мало відомі давні язичницькі корені свята. Першого дня травня поклонялися богині Майї – покровительці землі і родючості у трипільців, римлян, еллінів. Святкували його заради майбутнього врожаю. Вважалося, що цього дня особливо відчуваються урочиста згуртованість народу і сильний емоційний заряд, пов'язаний із весняним пробудженням природи.
Свято праці, як День міжнародної солідарності трудящих, у деяких країнах вперше відзначено у 1890 році в пам'ять про робітничі протести у США з вимогами впровадження восьмигодинного робочого дня, збільшення зарплати та права на створення робітничих організацій.
На території України перший мітинг відбувся у Львові 1 травня 1890 року одночасно з акціями у Франції, Великій Британії, Іспанії, Данії, Італії. А на схід від Збруча це сталося 1900 року. також День Праці був державним святом і неробочим днем в Українській Народній Республіці.
У радянські часи Першотравень мав інше забарвлення. Це було одне з наймасовіших свят із парадами, транспарантами та закликами до праці. У сучасному світі День праці — це не лише символ боротьби, а й нагадування про важливість поваги до працівника, гідної оплати та безпечних умов праці. Нині його відзначають у 142-х країнах світу.
Час нових випробувань в умовах воєнного стану в Україні нагадує, що головним в утвердженні справедливості і соціальних гарантій для працюючих українців: робітника чи аграрія, вчителя чи лікаря, інженера чи вченого, студента чи пенсіонера, є солідарність. Сьогодні, єдиним фронтом захищаючи суверенітет і незалежність держави, ми відстоюємо гідні умови праці та життя у справедливому суспільстві.
Трудові і соціальні гарантії — це норма цивілізованого світу. А чесна наполеглива праця – основа успішного розвитку будь-якого суспільства.