11 квітня — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів
Ця пам’ятна дата встановлена за ініціативи ООН у день повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору Бухенвальд у 1945 році. Це день скорботної пам’яті жертв нацистського режиму під час Другої світової війни, який поставив на потік знищення цілих народів у концентраційних таборах смерті. За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли понад 20 мільйонів людей із 30 країн світу. Приблизно 12 мільйонів людей так і не дожили до визволення (серед них близько 2 мільйонів дітей). Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло понад 14 тисяч концтаборів, гетто та в’язниць, де жорстоко вбивали, ґвалтували, катували людей, а також експлуатували працю ув’язнених. На території колишнього Радянського Союзу було 817 нацистських таборів примусового утримування цивільного населення та військовополонених. Три з них були у Києві: «Сирецький», «Бабин Яр» і «Дарницький». Система концтаборів, яку вибудувала нацистська Німеччина, визнана однією з найжахливіших сторінок в історії людства поряд із жорстокою радянською системою репресій та таборів ГУЛАГу.
Щорічно в цей день Україна разом з усім світом згадує трагічні події, які несправедливо обірвали життя мільйонів людей за колючим дротом нацистських катівень. На жаль, через 80-річчя трагедія повторюється: тисячі українських військових перебувають у російському полоні в невимовно важких умовах.
Ми маємо пам’ятати страшні сторінки світової історії, щоб зупинити ворога, який загрожує сьогодні не лише нашій державі, а усьому цивілізованому світу, його безпеці та стабільності.