4 квітня - Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов’язаній з розмінуванням
Започаткований Генеральною асамблеєю ООН у 2005 році з метою покращення поінформованості суспільства щодо загрози вибухонебезпечних пристроїв та перешкоджання використанню державами мін та подібних вибухових апаратів.
Через розв'язану рф війну Україна сьогодні є найбільш замінованою країною світу, тому знання з мінної безпеки для українців - це питання нашого майбутнього. На деокупованих територіях виявлено протитанкові та протипіхотні міни, міни-пастки, міни-розтяжки, касетні боєприпаси, велику кількість снарядів, що не розірвалися тощо. Тисячі боєприпасів залишаються після ворожих обстрілів. А ще замінованими можуть бути будь-які побутові речі, дитячі іграшки, будинки, дитсадки та покинута техніка тощо.
Окрім того, що міни безпосередньо несуть смертельну загрозу та небезпеку травмувань, вони на довгі роки можуть зробити родючі українські землі недоступними для сільськогосподарських робіт.
Мінна безпека – це не просто знання, це життя!
Пам’ятаймо правило трьох «НЕ» у разі виявлення невідомих предметів:
· не наближатися;
· не пересувати та не брати до рук, не чіпати предмет у будь-який інший спосіб (не розряджати, не кидати по ньому, не чинити жодної іншої механічної дії стосовно нього, не розводити поруч багаття);
· не користуватися поблизу знахідки мобільним телефоном.