27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
Це пам'ятна дата, запроваджена Генеральною Асамблеєю ООН у 2005 році для того, щоб зробити прийдешні покоління чутливими до трагедії Голокосту і запобігти проявам геноциду у майбутньому. Відзначається світовою спільнотою щорічно у день визволення нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау поблизу польського міста Освенцим, який став свідком знищення мільйонів людських життів, а у сучасному світі став символом нацистських злочинів.
У різних країнах світу під час Другої світової війни тоталітарний режим однієї країни переслідував людей тільки через їхню етнічну, релігійну та політичну приналежність. Жертвами нацистської політики стало багато людей, зокрема шість мільйонів євреїв. Крім того, нацистський режим систематично винищував ромів, поляків, гомосексуалів, людей з ментальними порушеннями та інших, яких вважав загрозою або неповноцінними.
Символом Голокосту в Україні став Бабин Яр, де нацисти здійснювали жорстокі масові розправи над євреями та представниками інших національностей. На жаль, сьогодні, у самому центрі Європи відбувається геноцид українського народу. Весь світ побачив звірства російської армії в Україні, що є проявом справжнього нацизму ХХІ століття під назвою рашизм. Рашисти, як і нацисти майже століття тому, чинять найстрашніші злочини проти людяності, знищують усе, що має ознаки українського.
Уроки Голокосту мають бути глибоко усвідомлені кожним із нас. Ніщо не може бути вищим за право людини на життя. Україна пам’ятає трагедію Голокосту й нині робить усе, аби зупинити російську навалу, на полі бою відстоює ідеї гуманізму, толерантності, захищає права і свободи людини.