Вшановуємо День пам’яті жертв Голодомору в Україні
Кожну четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодомору 1932-1933 років. У ХХ столітті українці пережили їх тричі: у 1921–1923, 1932–1933 і 1946–1947 роках. Наймасштабніший з них у 1932–1933 роках. Саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.
Цьогоріч вшанування пам’яті невинно вбитих голодом українців проходить під гаслом: «Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів». Третій рік поспіль ми вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України.
Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують, що жива пам’ять надзвичайно важлива: ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, жертви – гідно вшановані, пам’ять про минулі трагедії – застерігати від подібного в майбутньому.
Злочин геноциду проти українського народу у 1932-1933 роках вчинив тоталітарний комуністичний режим, нині його прямий нащадок і вірний послідовник – московський рашистський режим коїть злочини проти людяності та чинить геноцид на українській землі.
Ідеологи та виконавці злочину у минулому столітті мали за мету знищення українців як нації. Сьогодні рашисти знову застосовують проти українців методи геноциду – масові вбивства, терор мирного населення, воєнні облоги, викрадення та депортації людей, умисні напади на укриття й шляхи евакуації, бомбардування житлових районів, тотальне руйнування населених пунктів. Вони прагнуть знищити нашу ідентичність, культуру, мову. Війна рф проти України спрямована знищити не лише державну незалежність, а й винищити українців, як самобутній народ, як націю.
22 листопада в Оратові біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору пройшов мітинг-реквієм «Жнива скорботи» на вшанування усіх невинно заморених голодною смертю.
До учасників заходу звернулася виконуюча обов’язки Оратівського селищного голови, секретар селищної ради Леся Ларіонова наголосивши, що пам’ять про використання сталінським режимом 1932-1933 років голоду, як інструменту геноциду проти українців, повинна слугувати засторогою для недопущення подібного злочину. А у нинішніх умовах пам’ять про Голодомор є чинником суспільної мобілізації українців і світової спільноти для протидії агресору та тоталітарним режимам.
Як символ скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів українців було запалено лампадки, покладено квіти і пшеничні колоски. Вшанували їх світлу пам’ять хвилиною мовчання і спільною молитвою, яку звершив священник Православної Церкви України отець Андрій Кук.
Завтра 23 листопада о 16.00 год. вшануймо пам’ять про мільйони українців, заморених страшною смертю голоду під час геноциду, хвилиною мовчання, молитвою у храмах і вогниками свічок у вікнах осель.
Запалені цього дня свічки – це не просто вияв пам’яті і скорботи, це символ непереборної віри у перемогу, у краще майбутнє України і українців.