На Вінниччині відбулись громадські обговорення реформи профільної середньої освіти
14 листопада заступник Оратівського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів селищної ради Сергій Сливка і начальник відділу освіти, молоді та спорту селищної ради Федір Барановський взяли участь у громадському обговоренні реформи профільної середньої освіти, що відбулося у Вінниці за участі представників Міністерства освіти і науки України, Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної військової адміністрації, Швейцарсько-українського проєкту DECIDE, очільників районних військових адміністрацій та територіальних громад, керівників органів управління освітою територіальних громад, закладів фахової передвищої освіти та професійно-технічної освіти Вінницької області.
Громадські обговорення сприятимуть кращому розумінню суті та цілей реформи, а також врахуванню особливостей різних регіонів України і територіальних громад при формуванні мережі закладів, що забезпечуватимуть здобуття профільної середньої освіти, зокрема й у Вінницькій області.
☝У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, профільних структур Вінницької обласної військової адміністрації, представники Проєкту DECIDE, очільники районних військових адміністрацій та територіальних громад, керівники органів управління освіти, керівники закладів фахової передвищої та професійно-технічної освіти.
👥Під час заходу учасники обговорили перспективи та можливості реформи профільної середньої освіти у форматі презентацій.
З вітальним словом виступив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, наголосивши на важливості спільних дій щодо впровадження та подальшої реалізації даної реформи: “Варто сказати, що за прогнозами це одна з найважливіших та найбільш якісно продуманих реформ. Наше завдання - діяти на випередження, постійно переосмислювати себе та формулювати правильний своєчасний запит у вигляді конкретних речей”.
В свою чергу учасників привітала заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова, зазначивши, що основною метою реформи є забезпечення доступу до якісної освіти старшокласників: “Мета цього заходу – організація платформи для діалогу. Для того, щоб почути регіональні особливості, врахувати їх у реформі та обговорити пропозиції й зауваження для успішної її реалізації".
Директор Департаменту гуманітарної політики Вінницької ОВА Володимир Буняк подякував головам громад та керівникам закладів освіти за їхню роботу для забезпечення освітнього процесу в регіоні.
💬“Безумовно, що ті виклики, які стоять перед нами ми повинні враховувати в навчальному процесі, для створення ефективної мережі шкіл, що дозволить забезпечити кожного громадянина нашої держави якісною освітньою траєкторією”,- зауважив Володимир Буняк.
Менеджерка проєкту DECIDE, заступниця голови ГО DOCCU Валентина Полторак в онлайн-форматі побажала учасникам плідної дискусії, зазначивши, що від її результатів залежатиме, як реформа буде реалізована в області. “Проєкт “DECIDE” за підтримки уряду України та Міністерства освіти і науки прагне надати можливість конструктивного діалогу, висловлення пропозицій, зокрема, й для законодавчих змін, залучаючи учасників до стратегічного планування».
Наприкінці заходу відбулася панельна дискусія, під час якої учасники могли обговорити актуальні проблеми, поділитися думками та враженнями, а також поставити уточнюючі запитання у форматі «запитання–відповідь».
Міністерство освіти і науки України
Оксен Лісовий
Департамент гуманітарної політики Вінницької облдержадміністрації
Швейцарсько-український проєкт DECIDE