9 листопада - Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму
Відзначається за ініціативи Міжнародної мережі проти расизму UNITED з 1995 року заради недопустимості будь-якої ксенофобії чи шовінізму, проявів ненависті чи агресії. Його започаткували як нагадування про першу масову акцію фізичного насильства Третього рейху щодо єврейського народу, проведену у ніч з 9 на 10 листопада 1938 року.
З часу перемоги над фашизмом, який приніс світу мільйони жертв, минуло майже 80 років. На жаль, ідеологія нацизму не була викорінена: «Ніколи знову!» перетворилося у «Можем повторить». Історія повторюється.
Весь світ бачить, що українці стали безневинними жертвами наслідувачів фашизму у його найгіршому прояві – рашизмі. Режим путінської росії нагадує нацизм часів гітлера, коли силою намагалися звеличувати так звану «арійську расу». У росії підтримується культ переваги (величі) російської культури, мови, історії, армії, традиціій над усіма іншими. У цій країні відкрито пропагується уявлення про низість, другорядність, провінційність, слабкість, непопулярність, недорозвиненість інших культур, мов тощо, зокрема української.
Сьогодні 990 доба повномасштабної російсько-української війни, у ході якої рашисти залишають за собою вбивства, тортури, катування, розстріли військових і цивільних. Тому ми маємо розповідати про їхні злочини, щоб усі винні були покарані. Потрібно давати гідну відсіч тим, хто пропонує обмежити права певної групи людей тільки тому, що вони інші. Світ має заборонити рашизм, бо він як нацизм і фашизм несе геноцид і масові страждання.
Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму – це вже не просто нагадування, це закарбовування на живому тілі нації уроків історії, що не були вивчені та засвоєні належним чином…