Актуальні виклики у протидії торгівлі людьми

Дата: 18.10.2024 15:53

18 жовтня, у Європейський день боротьби з торгівлею людьми, головний спеціаліст відділу соціального забезпечення та охорони здоров’я селищної ради Світлана Рябисько взяла участь у регіональному форумі «Вінниччина об’єднує зусилля у протидії торгівлі людьми» у Вінницькому молодіжному центрі «Квадрат». Учасники обговорили актуальні питання сучасних викликів у сфері протидії торгівлі людьми, співпраці суб’єктів взаємодії, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. З цією метою було оцінено масштаби проблеми торгівлі людьми у Вінницькій області та визначено проблемні питання у наданні допомоги постраждалим від торгівлі людьми на рівні регіону. Адже торгівля людьми — це серйозний злочин, який грубо порушує права людини, принижує її гідність та завдає непоправної шкоди як фізичному, так і психологічному стану жертв.

Розглянувши практики ідентифікації та допомоги постраждалим, обговорили шляхи підвищення ефективності соціальних і правових інструментів для захисту та підтримки постраждалих від торгівлі людьми в умовах воєнного стану та постконфліктного відновлення, надання їм психологічної та правової допомоги. Також узгодили повноваження районних військових адміністрацій та територіальних громад щодо допомоги та підтримки постраждалих від работоргівлі.

У результаті роботи форуму було визначено пріоритети для подальшого розвитку стратегій протидії торгівлі людьми.