Проблеми культури в умовах сьогодення
Питання ефективності і спроможності функціонування закладів культури у селах громади в умовах воєнного стану обговорили на нараді 10 вересня.
Як зазначила начальник відділу культури і туризму селищної ради Ася Возна війна внесла значні корективи у сферу культури загалом, а заклади Оратівщини змусила змінити форми і спрямування роботи. Частина закладів громади з початком війни оперативно переформатувала роботу, долучившись до проведення різнопланових благодійних акцій, організовуючи необхідну допомогу землякам у Збройних Силах України, а також реалізовуючи онлайн проєкти, спрямовані на збереження національної культури та ідентичності. А окремі клубні заклади та бібліотеки призупинили надання послуг і фактично не працюють.
Сьогодення ставить нові виклики, зокрема, і для сфери культури громади. Постає питання оптимізації наявної мережі. Повноваження щодо її утримання повністю на бюджеті громади. Жодної державної підтримки в цьому питанні не передбачено. Але виключення сільських будинків культури та клубів із базової мережі закладів культури громада має погоджувати з Мінкультом. Тож Ася Возна повідомила, що за результатами моніторингу відділом культури і туризму селищної ради згідно з рішенням селищної ради подано клопотання до Міністерства культури та інформаційної політики України про ліквідацію та виведення із базової мережі 18 непрацюючих закладів культури та бібліотечних формувань громади.
За результатами обговорення було доручено підготувати детальний звіт про роботу закладів культури, а також пропозиції щодо шляхів збереження і забезпечення підтримки культурних і бібліотечних закладів, народних колективів у межах фінансових і матеріальних ресурсів громади, а також шляхом залучення ресурсів під окремі проєкти і програми, створення на базі клубів культурно-соціальних центрів(осередків) та інше.