Допомога військовослужбовцям – на особливому контролі у громаді
Враховуючи суспільний резонанс, викликаний дописами шодо виплати допомоги від громади військовослужбовцю, звільненому з полону, інформуємо.
В Оратівській селищній територіальній громаді діє програма підтримки ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей, що передбачає додаткові соціальні гарантії та адресні допомоги, сприяє вирішенню соціально-побутових питань.
Реалізацію Програми здійснює відділ соціального забезпечення та охорони здоров’я селищної ради. Відповідальні працівники відділу спільно зі старостами і головними спеціалістами на місцях постійно здійснюють моніторинг і оцінку потреб учасників бойових дій, ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, їх сімей, досліджують їх соціально-побутові умови і життєві обставини для забезпечення соціального супроводу і допомоги. Військовослужбовців, жителів нашої громади, інформують про те, яку допомогу можна отримати у селищній раді та необхідні для цього документи.
Отримавши належну інформацію, громадянин К звернувся 24.07.2024 до Оратівської селищної ради про надання одноразової грошової допомоги як військовослужбовцю, звільненому з полону. Хоч у завчасно складеній заяві довільної форми було зазначено особу, що не уповноважена представляти інтереси селищної ради, виконуюча обов’язки селищного голови, секретар селищної ради Ларіонова Л. скерувала документи на розгляд за належністю.
Розглянувши подані документи, відділ соціального забезпечення та охорони здоров’я селищної ради відповідно до встановленого Порядку 26.07.2024 здійснив виплату належної громадянину К допомоги у розмірі 5000,0 грн. Адже у роботі селищної ради першочерговим є захист інтересів жителів громади, особливо підтримка військовослужбовців та їх сімей.
Загалом, у цьому році за Програмою з бюджету громади вже виплачено 844 тис грн різних видів допомог військовослужбовцям і членам їх родин. Зокрема, допомога військовим при пораненні чи травмуванні – 500 тис грн, допомога родинам загиблих воїнів – 180 тис грн, допомога звільненим із полону – 10 тис грн, допомога родинам зниклих безвісти – 5 тис грн, допомога до Дня матері – 70 тис грн, забезпечення соціальної адаптації у рекреаційних закладах військовослужбовців і їх сімей – 79 тис грн.
Робота у цьому напрямку ведеться постійно. Виконання заходів, визначених Програмою, сприятиме підвищенню рівня соціального захисту, поліпшенню матеріального стану і соціально-психологічного мікроклімату в родинах військовослужбовців, ветеранів війни, сімей загиблих (померлих, зниклих безвісти за особливих обставин) Захисників і Захисниць України.