Долучаємося до протидії торгівлі людьми
30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми, започаткований 18 грудня 2013 року Генеральною Асамблею Організації Об’єднаних Націй як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього ганебного явища.
З нагоди відзначення цього дня на центральній площі селища Оратів фахівцями відділу соціального захисту та охорони здоров’я, комунального закладу «Оратівський селищний центр соціальних служб», служби у справах дітей селищної ради, із залученням поліцейського офіцера громади Богдана Мовчана, дефектолога і психолога інклюзивно-ресурсного центру селищної ради Олесі Царук, було розгорнуто інформаційно-консультативний пункт з питань протидії торгівлі людьми «Були у рабстві? Звернись! Отримай допомогу!».
Його розгорнули з метою підвищення обізнаності громадян, сприяння усвідомленню гостроти проблеми, попередження та запобігання тяжким наслідкам експлуатації людини. У ході інформаційної акції протягом чотрьох годин фахівці розповідали людям різного віку, куди можна звертатися, хто може допомогти, як поводитися, аби не стати жертвою торгівлі людьми. Також було розповсюджено буклети та брошури з рекомендаціями, які допоможуть зменшити ризики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, а також інформацією про контактні телефони та адреси організацій, які працюють з жертвами торгівлі людьми.
Адже торгівля людьми - це не міф, це - жорстока реальність, злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки, діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. За даними Міжнародної організації праці 21 мільйон людей у всьому світі є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки та діти потрапляють до рук торговців людьми як в своїх країнах, так і за кордоном.
Через військову агресію ризики мають негативну тенденцію до зростання. В контексті повномаштабної війни, проблема торгівлі людьми набула особливої актуальності та стала одним із найтяжчих наслідків для українського суспільства, адже мільйони людей були змущені евакуюватися на інші території, виїхати за кордон.