Про актуальне для громади
29 липня виконуюча обов’язки Оратівського селищного голови, секретар селищної ради Леся Ларіонова провела робочу нараду з керівниками комунальних установ, структурних підрозділів та відділів селищної ради.
О 9.00 год учасники наради вшанували пам’ять загиблих внаслідок збройної агресії рф проти України хвилиною мовчання. Головуюча наголосила, що лише завдячуючи мужності і стійкості наших захисників ми маємо можливість у громаді жити і працювати навіть в умовах війни.
У зв’язку із поширенням неточної інформації про діяльність селищної ради та депутатського корпусу зокрема Ларіонова Л. роз’яснила ситуацію, нагадавши про події, що беруть початок 5 травня 2023 року, коли на сесії розглянули програму щодо соціальної підтримки у громаді учасників бойових дій, добровольців, поранених військовослужбовців та членів їх сімей, членів сімей загиблих Захисників. Оскільки з часу повномасштабної війни з російським агресором це важливе питання селищним головою на розгляд не вносилося, депутати ініціювали та провели пленарне засідання без участі селищного голови. На наступній сесії після звіту селищного голови про роботу виконавчих органів селищної ради депутати достроково припинили повноваження селищного голови. За позовом Г.Лошак до селищної ради близько року тривав судовий процес. У результаті 9 липня суд ухвалив рішення про поновлення Лошак Г. на посаді. Враховуючи процесуальний порядок рішення ще не набрало законної сили та допущено до негайного виконання в частині поновлення Г.Лошак на роботі та виплати їй середнього заробітку в межах одного місяця. Відповідно 11 липня на позачерговій сесії селищної ради депутати на виконання судового рішення поновили Г.Лошак на посаді селищного голови із відповідними виплатами. Разом з тим, наступним своїм рішенням депутати висловили Г.Лошак недовіру і достроково припинили її повноваження у зв’язку невиконанням визначених чинним законодавством обов’язків у період перебування на посаді селищного голови.
Протягом року без селищного голови відповідні підрозділи і виконавчі органи селищної ради забезпечували роботу у межах передбачених законом повноважень. Зокрема, організовано діловодство і впорядкування документів діяльності селищної ради. Щодо забезпечення заходів по ліквідації сільських рад проведено інвентаризацію і упорядкування документів щодо вчинення нотаріальних дій, по господарських книг, справ з особового складу тощо. Проведено перевірки і складено відповідні акти щодо розрахунків із бюджетом, пенсійним фондом тощо.
Проведена згідно з законом оптимізація старостинських округів у громаді не позначилася на доступності і якості надання адміністративних та соціальних послуг жителям населених пунктів, оскільки вони у повному обсязі надаються головними спеціалістами у селах чи фахівцями у ЦНАПі. Прийняті та виконуються селищні програми щодо підтримки військовослужбовців нашої громади та їх сімей і надання фінансової допомоги Збройним Силам України.
Далі перейшли до обговорення основних напрямків життєдіяльності громади.
Щодо забезпечення повноцінного функціонування лікарні планового лікування проінформував виконувач обов’язків директора лікарні Ярослав Марищук. Працюють спільно з виконавчими органами селищної ради над вирішенням проблеми кадрового забезпечення. З липня підписано 9-ий (амбулаторний) пакет з НСЗУ. Триває підготовка до нового опалювального сезону. Було доручено детально проаналізувати економічну ефективність функціонування у минулому опалювальному періоді власної котельні у лікарні, навколо якої точилося багато суперечок.
Підготовку освітніх закладів громади до нового навчального року проаналізував начальник відділу освіти, молоді і спорту Федір Барановський. Капітально відремонтовано два шкільних автобуси на суму пів мільйона гривень, у інших проведено поточний ремонт. Проведено ремонтні роботи по заміні котлів у Чагівському ліцеї та дошкільному закладі с-ща Оратів, завезено будівельні матеріали на облаштування захисного укриття у Балабанівському ліцеї та для ремонту сходів у Новоживотівському ліцеї. Через нестачу коштів, на ремонт шкільних приміщень переважно залучаються позабюджетні кошти. Він акцентував увагу на школах, які плануються до закриття: вони не відповідають тим критеріям, які мають виконувати навчальні заклади, вони не лише не надають якісних освітніх послуг, але є фінансово не підйомними. Процес закриття малокомплектних незворотній, бо кількість дітей щорічно зменшується. У порівнянні з 2010 роком чисельність учнів зменшилася на тисячу. Така ж ситуація із дитячими садочками, де відвідуваність нижча 50 відсотків. Тому ці питання вивчаються і розглядатимуться депутатами на сесії.
Також чимало у громаді закладів культури, які не працюють та потребують закриття.
Про роботу комунальників розповів директор КП «Оратівкомунсервіс» Андрій Сапіга, відзначивши гарну співпрацю із старостами і налагоджену роботу працівників по благоустрою у Чагівському, Скоморошківському та Новоживотівському старостинських округах. Проблемою є свідоме нехтування оратівчанами простих правил сортування сміття: до побутових відходів та до пластику викидають усякий господарський непотріб, що ускладнює роботу комунальників. Крім того, не поспішають укладати угоди на вивезення сміття, лише 60% користувачів їх підписали.
Ще одним важливим питання на нараді було про ведення контролю за сплатою орендної плати за землю, оскільки це є головним для наповнення місцевого бюджету.
За результатами наради було дано ряд доручень.