За підсумками засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради
11 червня виконуюча обов’язки Оратівського селищного голови, секретар селищної ради Леся Ларіонова взяла участь у розширеному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
Важливою темою для обговорення була участь органів місцевого самоврядування та виконавчої влади в розбудові стійкої системи реабілітаційної допомоги на Вінниччині.
Люди, які відчули всі жахи війни, поранені бійці, які втратили здоров`я, потребують фізичної, психологічної, моральної, соціальної реабілітації та допомоги щоб адаптуватися до мирного життя. Це складний і багатогранний процес, що вимагає співпраці державних та місцевих органів влади та громадських організацій, медичних закладів і всього суспільства. Надзвичайно важлива роль у цій роботі належить підтримці громади. Зокрема, робота спрямовується на розширення мережі закладів, які надають реабілітаційну допомогу стаціонарно і амбулаторно, організацію мультидисциплінарних реабілітаційних команд, створення і відкриття відділень реабілітації у медичних закладах. Оратівська селищна територіальна громада теж працює у цьому напрямку. Зокрема, наш проєкт «Медична реабілітація військовослужбовців – турбота про захисників України в Оратівській громаді» є одним із переможців конкурсу Вінницької обласної ради «БЕЗПЕЧНІ СТІЙКІ ГРОМАДИ».
Обговорили також участь громад у реалізації на державному рівні головного пріоритету в період воєнного стану – оборона та безпека країни, здобуття Перемоги над ворогом.
Задля об’єднання усіх зусиль ключовими пріоритетами формування місцевих бюджетів на 2024 рік визначені: БЕЗПЕКА ТА ОБОРОНА, СТІЙКІСТЬ та ТУРБОТА. При цьому забезпечується дотриманням бюджетних принципів: прозорість, залученість громадськості, збалансованість і реалістичність, а також ефективність та результативність проходження бюджетного процесу. Оратівська територіальна громада доєдналася до цих ініціатив і максимально використовує бюджетні ресурси для спрямування на допомогу і підтримку ЗСУ.
Також на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування за результатами обговорення ухвалили низку рішень про звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з пропозиціями про зміни:
– до законодавства України щодо врегулювання правових підстав для здійснення видатків з місцевих бюджетів на заходи і роботи з територіальної оборони і мобілізаційної підготовки місцевого значення, а також заходи з матеріальної підтримки сектору безпеки і оборони на період дії в Україні воєнного стану;
– до Закону України «Про політичні партії в Україні» в частині заборони державного фінансування політичних партій на період дії в Україні воєнного стану, а вивільнені бюджетні кошти спрямувати на фінансування Збройних Сил України, соціальний захист військовослужбовців, членів їхніх сімей та найбільш незахищених верств населення;
– до нормативно-правових актів з метою приведення у відповідність до вимог Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного кодексу України в частині внесення обласними, районними військовими адміністраціями обласним, районним радам на затвердження проєктів обласного, районних бюджетів, програм економічного та соціального розвитку, інших галузевих програм, в областях, на територіях яких не ведуться бойові дії, та які не окуповані.