16 травня - Всесвітній день вишиванки

Дата: 15.05.2024 16:11

Одягаймо вишиванки і нехай увесь світ бачить, яка прекрасна наша Україна!

Всесвітній день вишиванки відзначають щорічно у третій четвер травня, з метою збереження давніх народних традицій створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Це свято символізує національну, духовну і культурну єдність усього нашого народу, покликане зберегти споконвічні народні традиції. Воно єднає мільйони українців та друзів України по всьому світу, прославляє нашу культуру, виховує любов до національних символів.

Особливого значення День вишиванки набув під час війни. Зараз ми по-особливому усвідомлюємо важливість національної ідентичності, розуміємо наскільки важливо берегти культуру своєї Батьківщини. Вишиванка - це не просто одяг, це історія України, це код нації. Вона є символом боротьби українців за свободу і незалежність.

Споконвіку вишиванка є оберегом українського народу, адже вишиті на ній символи, мають глибоке значення, закладене тисячі років тому. А головне – вишиванка обов’язково буде символом нашої перемоги у боротьбі зі злом, у боротьбі за власне життя, за свободу і незалежність України!