День Європи – свято миру і єдності
9 травня відзначається День Європи на знак миру та солідарності європейських держав, об’єднаних спільними цінностями та інтересами. Ця дата знаменує річницю історичної «Декларації Шумана» 1950 року, яка заклала основи європейської інтеграції, стала початком створення Союзу європейських країн. Метою такої спільноти, за словами французького урядовця, було створення механізму попередження воєн, щоб їх не лише "не можна було уявити, а й вони були неможливими". Він наголошував, що економічна співпраця допоможе підвищити стандарти життя та стане першим кроком до об’єднаної Європи.
Європейський Союз сьогодні – це унікальний економічний і політичний союз між 27 європейськими країнами, основними цінностями якого є сприяння миру і добробуту своїх громадян, свобода, безпека, солідарність і толерантність.
День Європи відзначають як держави-члени ЄС, так і країни на шляху до євроінтеграції. Україна – найбільша європейська країна, яка заявила про своє бажання увійти до європейського співтовариства, на законодавчому рівні другий рік поспіль спільно з державами усього Європейського Союзу відзначає День Європи. Раніше Україна святкувала цей день у третю суботу травня.
Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не лише за географічною ознакою, а й історією і культурою. Україна ще з часів Трипілля була частиною європейської цивілізації. Українці завжди захищали фундаментальні європейські цінності, глибоко усвідомлюючи свою національну і європейську ідентичність, що гартувалася протягом віків у боротьбі за незалежність та Українську державність.
Європейська інтеграція України та її ефективна модернізація залишаються визначальними державними пріоритетами на сьогоднішній день. На жаль, непомірно високою ціною Україна показує усьому світові, що нашим цивілізаційним вибором є демократичні цінності й свободи, повага до прав людини та людської гідності, рівність і верховенство права. Але у боротьбі проти російської окупації українці відчувають єдність і підтримку лідерів Європейського Союзу, держав – його членів та громадян ЄС. Інституції Європейського Союзу та уряди європейських держав взяли на себе зобов’язання щодо захисту демократії у солідарності з Україною, надаючи військову, гуманітарну та фінансову допомогу задля посилення національної стійкості держави і суспільства у протидії збройній агресії росії.