Оратівська селищна рада
Вінницька область, Вінницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Чорнобиль – наш вічний спомин і біль…

Дата: 26.04.2024 08:14
Кількість переглядів: 86

26 квітня - Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф в Україні став Днем чорнобильської трагедії. Найбільша в історії людства техногенна катастрофа забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців, і залишається важкою спадщиною для майбутніх поколінь.

Цей весняний день для всього світу став втіленням скорботи за жертвами трагедії. Щороку ми згадуємо і сумуємо за героями, які віддали власні життя заради наших. Вічна і світла їм пам’ять!

Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності, героїзму і самовідданості вогнеборців, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, усіх, хто боровся з наслідками страшної аварії. Безмежна шана і доземний уклін ліквідаторам, які живуть поряд з нами! Ціною неймовірних зусиль, власного здоров'я та життя вони зупинили ядерну біду, що панувала над аварійним енергоблоком та поширювалася далеко за його межі.

Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалася хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна посідає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

Процес осмислення того, що відбулося в Чорнобилі 38 років тому, триває. Памʼять і розуміння важливі не тільки для України, а для всього світу. З 2017 року документи Національного архівного фонду щодо аварії на Чорнобильській АЕС включені до міжнародного реєстру програми ЮНЕСКО «Памʼять світу». Проте основний масив архівних документів про аварію залишився у Москві і досі засекречений.

Зараз держава, яка ховає за сімома замками архівні документи та боїться історичної правди, окупувала Запорізьку атомну електростанцію – найбільшу в Європі і погрожує новою ядерною катастрофою. У перший день повномасштабної війни Чорнобильська атомна електростанція була захоплена російськими військовими. Було вчинено провокації, взято в полон захисників ЧАЕС та вивезено частину її обладнання.

Завдання і виклик для усього світу сьогодні – не допустити ще однієї ядерної катастрофи

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь