Використання земель комунальної власності на контролі

Дата: 29.03.2024 13:13

27 березня відбулася робоча нарада щодо ефективності використання земель комунальної власності у громаді, зокрема, у частині надходження плати за користування землею. Учасники наради перший заступник селищного голови Ігор Барський, заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів селищної ради Сергій Сливка, начальник управління фінансів селищної ради Валентина Голдун, начальник відділу земельних ресурсів селищної ради Ольга Чумак, начальник Оратівської державної податкової інспекції ГУ ДПС у Вінницькій області Любов Дмитрик, старший державний інспектор відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДПС у Вінницькій області Віра Дячук, начальник відділу управління персоналом та правового забезпечення селищної ради Петро Друзь детально обговорили питання забезпечення адміністрування, моніторингу і контролю за своєчасністю і повнотою надходження плати за оренду земельних ділянок комунальної власності Оратівської територіальної громади. Це є ключовими напрямками діяльності відповідних виконавчих органів селищної ради спільно із податковою службою щодо забезпечення належного використання земель комунальної власності і відповідних надходжень до бюджету селищної територіальної громади згідно з чинним законодавством.

Для врегулювання питань щодо порушень у сплаті земельного податку, визначення та відшкодування збитків селищній раді, як власнику землі, було запропоновано активізувати роботу комісії селищної ради з визначення розміру та відшкодування збитків, заподіяних недобросовісними землекористувачами внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, використання земельних ділянок без договорів оренди, псування земель, порушення режиму, нормативів і правил їх використання.

Питання своєчасності і повноти сплати земельного податку і орендної плати власниками земель та землекористувачами має важливе значення для економічного та соціального розвитку нашої громади. Саме тому виконання повноважень у галузі земельних відносин було предметом розгляду депутатами селищної ради на пленарному засіданні 56 сесії селищної ради 8 скликання. За результатами обговорення відділу земельних ресурсів селищної ради було доручено провести документальну перевірку стану використання земель комунальної власності у Оратівській селищній територіальній громаді згідно з договорами оренди, про результати якої проінформувати селищну раду.