3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

Дата: 01.12.2023 15:06

Відзначаючи щорічно 3 грудня Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями маємо нагоду нагадати усім, що допомога, рівні можливості, гідність, увага, людяність і турбота – це не порожні слова. Це свідчить про рівень цивілізованості нашого суспільства.

Не зважаючи на складні життєві обставини і трагедії, люди з особливими потребами, долаючи труднощі, проявляють непохитну віру в життя, оптимізм та силу волі. Наше завдання як суспільства зробити все необхідне для гармонійної інтеграції осіб з інвалідністю у повноцінне суспільне життя.

Сьогодні через повномасштабне вторгнення рф проблема захисту людей з інвалідністю в Україні набуває особливо актуального значення у зв’язку із постійним зростанням їх чисельності, у тому числі серед дітей.  Переймаючись їх буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я, дбати і пам’ятати про них не тільки 3 грудня, а постійно. Увага, розуміння, толерантність кожного з нас допоможуть спростити їх життя. Інвалідність – це не вирок. Це привід перосмислити сенс життя і навчитись жити по-новому, реалізовувати свої плани і потреби. А наша щоденна підтримка і турбота мають допомагати людям з особливими потребами долати труднощі і повноцінно інтегруватися у суспільне життя.