Громадське обговорення кандидатур старост

Дата: 01.12.2023 14:43

Згідно з вимогами чинного законодавства 4 жовтня цього року рішенням 47 сесії селищної ради 8 скликання на території громади утворено шість старостинських округів. Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на 49 сесії селищної ради 8 скликання депутати одностайно затвердили Порядок проведення громадського обговорення кандидатури старости селищної ради.

Порядок передбачає обговорення кандидатури старости, запропонованої селищним головою, чи особою яка виконує його його обов’язки, шляхом збору підписів у протоколі підтримки. Протягом періоду з 09 по 23 листопада проходив збір підписів на підтримку кандидатів, запропонованих виконуючою обов’язки селищного голови, секретарем селищної ради Ларіоновою Л.В. у відповідних старостинських округах.

Після закінчення встановленого для збору підписів терміну, кандидати на старосту передали протоколи підтримки до загального відділу селищної ради.

Відповідною комісією здійснено підрахунок голосів в протоколах підтримки, що зафіксовано письмових протоколах.

Усі шість кандидатів зібрали на свою підтримку відповідну кількість голосів, передбачену законодавством, а саме, не менше 20 відсотків - у Рожичнянському старостинському окрузі та не менше 17 відсотків голосів - у інших старостинських округах.

За підсумками підрахунку підписів, зібраних під час громадського обговорення комісією рекомендовано виконуючій обов’язки селищного голови, секретарю селищної ради Ларіоновій Л.В. внести на затвердження селищною радою підтримані кандидатури на посади старост у відповідних старостинських округах.