Оратівська селищна рада
Вінницька область, Вінницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду Українського народу

Дата: 25.11.2023 11:27
Кількість переглядів: 286

 

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масового штучного голоду 1921-1923 і 1946-1947 років.

Зумисно створений комуністичним тоталітарним режимом голод 1932-1933 років убив мільйони українців, скалічив долі тих, хто вижив. Пережиті жахіття залишили глибоку травму в кількох поколіннях українців.

Через дев’ять десятиліть після Голодомору проти українців знову застосовують методи геноциду. Другий рік повномасштабної війни засвідчує мету вторгнення росії – знищити українську націю як таку.

Сталін для організації геноциду вдався до тотальної конфіскації харчів, блокади, посилення терору.  Путін застосував повномасштабне військове вторгнення. За ним як складові геноцидної політики почався терор (масові вбивства, умисні напади на укриття, шляхи евакуації та гуманітарні коридори, бомбардування житлових районів, сексуальне насильство), блокада, депортації.

Геноциди і Сталіна, і Путіна спрямовані на те, щоб подолати опір українців, провчити непокірних, виховати лояльність та перетворити тих, хто залишиться, на «радянських/російських» людей. Ці злочини проти українців здійснюються за однаковою двоетапною схемою. На першому етапі режим намагається знищити національну ідентичність пригноблюваної групи, а на другому – нав’язати свою ідентичність. Власне, це було ціллю Сталіна та залишається ціллю Путіна. Цілковите фізичне винищення не є фінальною метою агресора, він прагне до насадження покори з подальшою асиміляцією та русифікацією. Геноциди – це інструмент досягнення мети.

Перемога України й покарання винних важливі не тільки для нашої країни, вони важливі для всього світу. Після Другої світової війни на міжнародному рівні було засуджено нацизм, проте злочини радянського режиму, зокрема й Голодомор українців, залишилися без належної міжнародної оцінки навіть після розпаду Союзу. А ще через три десятиліття режим у росії знову вдався до геноцидних практик щодо українців, до використання голоду як інструменту, щоб тиснути на міжнародну спільноту. Наше сьогодення вчить: щоб запобігти повторенню трагедій і злочинів, наша пам’ять має бути живою і чесною, а винні у злочинах проти людства – нести покарання.

О 16:00 долучіться до Загальнонаціональної хвилини мовчання і запаліть свічку у кожній домівці, як вияв скорботи за убитими голодом, як символ віри у перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь