Україна ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок i домашньому насильству та боротьбу із цими явищами
Нещодавно відбулась знакова подія – Стамбульська конвенція, яка впродовж кількох років була на порядку денному активісток/-тів гендерного руху, нарешті ратифікована Україною. Такий крок нашої держави у напрямку євроінтеграції означає, зокрема, й рішучість, яку цього разу ми не втратили через вже звичні маніпуляції з «гендерним питанням».
Вже традиційним стало проведення щоосені акцій з протидії гендерно зумовленому насильству. На цьому тлі така ганебна практика ведення війни, як показове гендерно зумовлене насильство, що чинить антиєвропейськи налаштована країна-агресорка – російська федерація – по відношенню до наших українок і українців, здається, стала додатковим аргументом на користь необхідності боротися з цим злом всіма можливими способами, зокрема, й через ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок i домашньому насильству та боротьбу із цими явищами.
Для українських громад це означає появу додаткових можливостей для протистояння проблемі гендерно зумовленого насильства. Адже ця Конвенція визнається золотим стандартом практик по боротьбі з насильством. Попереду, звичайно, кропітка робота з напрацювання дієвих механізмів захисту постраждалих, створення системи реагування на випадки насильства, а також формування культури поваги до прав людини. Але Стамбульська конвенція виявилась як ніколи на часі в Україні і, безсумнівно, має стати додатковим захистом і для жінок, і для чоловіків у ці буремні часи.
Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок i домашньому насильству та боротьбу із цими явищами