Керівники територіальних громад Вінниччини зустрілися з головою НСЗУ щодо реалізації програми «Доступні ліки»
14 серпня в приміщенні Вінницької обласної військової адміністрації відбулась зустріч представників Національної служби здоров’я України з головами територіальних громади – представниками власників закладів охорони здоров’я Вінницької області. У цій зустрічі взяла участь виконуюча обов’язки Оратівського селищного голови, секретар селищної ради Леся Ларіонова.
Завданнями заходу були:
- Наголосити важливість інформування засновників закладів охорони здоров’я, їх керівників, лікарів та пацієнтів щодо користування програмою «Доступні ліки»;
- Обговорити з власниками закладів охорони здоров’я роль аналітичних звітів НСЗУ як інструменту в формуванні ефективних управлінських рішень;
- Надати підтримку головам територіальних громад у питаннях впровадження Програми медичних гарантій;
- Обговорити виклики у питаннях надання реабілітації у сфері охорони здоров’я в законтрактованих закладах охорони здоров’я та окреслити можливості покращення послуг реабілітації.
Голова НСЗУ Наталія Гусак представила розширену програму реімбурсації «Доступні ліки та звернула увагу на відповідних пакетах, які в подальшому передбачають фінансування цієї послуги за Програмою медичних гарантій. Вона також додала, що задля розширення доступності цієї програми для пацієнтів необхідна тісна взаємодія Національної служби здоров’я України з місцевою владою.
Програма «Доступні ліки» покращує доступ до лікування пацієнтів із хронічними захворюваннями, яким потрібен безперервний прийом ліків.
Напрями програми реімбурсації:
- серцево-судинні захворювання
- діабер ІІ типу
- хронічне обструктивне захворювання легень (в т.ч. бронхіальна астма)
- інсуліни
- розлади психіки та поведінки, епілепсія
- нецукровий діабет
- хвороба Паркінсона
- імунопрогресивні препарати
- тест-смужки (з 1 вересня 2023 року)
- знеболювальні лікарські засоби для паліативних хворих (з 1 вересня 2023 року).
Очільниця НСЗУ акцентувала увагу на аналізі аптечних мереж у нашому регіоні, зіставляючи її з кількістю мешканців громади і кількістю пацієнтів з хронічними захворюваннями, та наголосила на потребі стимулювання аптечних закладів долучатися до програми реімбурсації, аби пацієнт міг отримати безоплатні ліки недалеко від дому, та посилення інформування для населення про можливості і переваги програми.
Обговорювалась також тема реабілітації у сфері охорони здоров’я. Можливість отримання пакетів, які передбачають послуги реабілітації за Програмою медичних гарантій.
Наталія Гусак наголосила також, що НСЗУ готова розглядати кожну скаргу і звернення щодо ненадання безоплатності медичної допомоги у лікарні. Для цього треба зателефонувати на телефон гарячої лінії 16-77 або залишити письмове звернення на офіційному сайті НСЗУ. Голова НСЗУ переконана, що її робочий візит на Вінниччину сприятиме активній участі керівників громад у розвитку їх медичних закладів для забезпечення кожного нашого жителя якісною та доступною медичною допомогою.