Оратівська селищна рада
Вінницька область, Вінницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ТУЛЯРЕМІЯ : ЩО ВАРТО ЗНАТИ І ЯК УБЕРЕГТИСЯ?

Дата: 14.06.2023 08:30
Кількість переглядів: 288

 

Туляремія  — гостра інфекційна хвороба тварин і людини, яка характеризується ураженням лімфатичної системи, шкіри, селезінки; утворенням множинних гранулематозно-некротичних вогнищ у різних органах, лихоманкою і загальною інтоксикацією.

 

Симптоми туляремії :

Інкубаційний період триває від 1 до 30 днів (найчастіше 3–7 днів). Захворювання починається гостро: температура тіла швидко підвищується до 38–40 °С, виникає озноб.

Ознаки туляремії:

- збільшення лімфовузлів (пахових або шийних);

- сильний головний біль;

- загальна слабкість;

- запаморочення, порушення свідомості;

- біль у м’язах;

- нудота;

- блювання;

- почервоніння обличчя та очей;

- висип, який на 8–12-й день хвороби лущиться та може призвести до пігментації шкіри.

Лікування здійснюють виключно в умовах стаціонару. У жодному разі не займайтеся самолікуванням!

         Після перенесеного захворювання виробляється довічний імунітет.

Збудник туляремії – туляремійна паличка. Основне джерело інфекції для людини – гризуни (ондатри, щури, миші, ховрахи, зайцы).  Переносниками збудника туляремії є кліщі, блохи, клопи і кровососи двокрилі (комарі, ґедзі). Частіше заражаються дорослі, нерідко це пов'язано з професією або хобі (рибалки, мисливці, працівники сільського господарства, лісники). 

Заразитися туляремією можна використовуючи для пиття та умивання воду із струмків, боліт, відкритих водойм після потрапляння до них хворих на туляремію гризунів. Аліментарний шлях простежується при вживанні продуктів, забруднених виділеннями хворих тварин, інфікованого м’яса без належної термічної обробки, при обробленні тушок зайців, кроликів, ондатр.  Частіше реєструють трансмісивний, аліментарний і водяний шляхи зараження. 

 

Описані інші шляхи зараження людини туляремією: аспіраційний (через дихальні шляхи), контактний (через шкіру і слизові оболонки ока, рота, особливо мигдаликів) через незначні подряпини, ранки, а при масивній дозі і через неушкоджену шкіру. Від механізму зараження залежать локалізація первинних уражень (місцеве вогнище, а також запалення регіонарних лімфатичних вузлів) і клінічна картина захворювання.

Передавання туляремії від людини до людини малоймовірне.

Збудник туляремії характеризується високою стійкістю до впливу навколишнього середовища, особливо за низької температури та високої вологості.

 

  Одним із основних  напрямків  профілактики туляремії  є   проведення дератизаційних та дезінсекційних заходів, тобто знищення гризунів та комах. Цим займаються   спеціалізовані установи, що мають відповідні дозвільні документи, після оформлення відповідних договорів.

        В  нашому районі такі роботи проводять  фахівці-дезинфектори  Іллінецького відділу ДУ «ВОЦКПХ МОЗУ».

При потребі звертайтесь за адресою: м.Іллінці, вул.Коцюбинського,3,  тел.2-15-37. Заявки на проведення     дератизаційних та дезінсекційних заходів  приймаються  як від  установ, організацій так і від  фізичних осіб.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь