Вакцинація від поліомієліту

Дата: 09.05.2023 11:25

Сьогодні наші діти потребують уваги та захисту, як ніколи. Спалах поліомієліту досі не відступив! Тому потрібно зробити все можливе, аби вони не зазнали цієї  страшної  інфекційної хвороби.

Вакцинація проти поліомієліту внесена до Національного календаря щеплень України та обов’язкова у всіх країнах Європи.

Зазвичай симптоми поліо схожі на гостру кишкову інфекцію або грип чи ГРВІ. Поки людина думає, що в неї грип, вірус поліомієліту підступно розповсюджується організмом. І згодом виникають рухові розлади. Вони виражаються сильними болями в м’язах, паралічем, що розвивається за кілька годин, вражаючи ноги, плечі, груди, живіт, обличчя тощо.

Згодом хвороба призводить до смерті від неможливості дихати. У разі одужання функції уражених хворобою нервів та м’язів не відновлюються, також можливі небезпечні ускладнення — пневмонія, міокардит, важкі шлунково-кишкові розлади з кровотечею тощо.

Вірус передається під час контакту з калом або слиною інфікованої людини: як правило, через брудні руки до рота, а після цього розмножується в кишківнику. Джерелом інфекції можуть стати побутові предмети та іграшки.

Ліків проти поліомієліту не існує, однак його можна попередити за допомогою імунізації.

Діти до 5 років найбільш сприятливі до вірусу поліомієліту. Тому щеплення роблять із раннього віку:

-у 2 та 4 місяці життя — інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ);

-у 6 та 18 місяців, а також 6 і 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ).

Обидві вакцини формують імунітет до поліомієліту, а оральна поліомієлітна вакцина  ОПВ запобігає передаванню хвороби іншим людям завдяки тому, що формує імунітет у кишківнику та перериває передавання збудника.