Оратівська селищна рада
Вінницька область, Вінницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Що потрібно знати про сухофрукти, перш ніж їх купувати?

Дата: 23.12.2022 10:06
Кількість переглядів: 269

Сухофрукти, які у великій кількості можна знайти на прилавках магазинів, можуть бути не тільки корисними, а й небезпечними для вживання. Все залежить від того, який метод сушіння застосовувався для їх отримання.

Цінність і корисність сухофруктів підтверджено багатьма дослідженнями. Курага, родзинки, фініки, інжир, чорнослив містять безліч вітамінів, які так необхідні нашому організмові, і особливо, серцю.

Всі ці цінні властивості зберігаються у «правильних»   сухофруктах, які було отримано традиційним способом – природним сушінням, які не піддавали спеціальній обробці отруйними хімічними речовинами  - ( сірчистий газ –двоокис сірки, добавка  Е 220).  

 Після природного  сушіння сухофрукти втрачають свої натуральні  кольори, про насиченість і яскравість й мови бути не може. Гарний колір досягається тільки за рахунок хімії.

Для отримання сухофруктів застосовують такі види сушіння:

-сушіння на сонці. Отримані в такий спосіб фрукти виходять твердими, не найкращий варіант.

- сушіння в тіні дозволяє отримати  напівм’які  фрукти. У порівнянні із сушінням на сонці, це кращий спосіб.

- оброблення сірчистим газом набагато швидше за природне висушування.  Після такої обробки фрукти залишаються м´якими , недосушеними і важать більше, ніж звичайні сухофрукти, позбавлені вологи.  Сірчистий ангідрид як консервант,   не дає псуватися таким недосушеним сухофруктам.

 Цей газ вбиває бактерії, але він також токсичний і для людини. Зауважте: сухофрукти, оброблені таким чином не їдять і шкідники!

Ще один спосіб отримання сухофруктів – копчення рідким димом – не менш небезпечним канцерогеном. Щоб додати блиску, поверхню сухофруктів обробляють низькосортним жиром або гліцерином.

Після оброблення цими та подібними речовинами сухофрукти стають блискучими, їхній колір посилюється – яскраво- помаранчева курага, блискучий чорнослив, бурштинового кольору родзинки.  Апетитні, але небезпечні.

Такі сухофрукти найбільше поширені у продажу. У них привабливий вигляд, але вони небезпечні для здоров´я .У теорії, концентрації таких небезпечних речовин суворо обумовлені, і рекомендовані дози   не повинні завдати шкоди людському організму. Однак, купуючи дешеві сухофрукти  без повноцінної упаковки і «на вагу», ви навіть не знаєте, в якій країні вони були  виготовлені, і чи дотримувалися необхідні  норми невідомим виробником.

Такі сухофрукти ні в якому разі не можна їсти немитими.  Але навіть звичайного ополіскування під проточною водою буде недостатньо.

В нашому організмі сірчистий газ під дією рідини перетворюється на слабкий розчин сірчистої кислоти, яка подразнює слизову оболонку травної системи, що з часом може викликати ряд захворювань. Діоксид сірки при потраплянні в організм людини руйнує вітамін В-1, викликає головні болі, діарею. Він є сильним алергеном для астматиків,  провокує задуху, набряк легень.

Як правильно мити сухофрукти? Щоб позбутися сірчистого ангідриду, найбільш часто застосовуваного для сушіння, сухофрукти слід замочити у холодній (!) воді. Тільки в такій воді сірчистий газ розчиниться.

1.Залийте сухофрукти холодною водою на 10-15 хв, періодично помішуючи.

2.Злийте, промийте під проточною холодною водою.

3.Обдайте окропом.

Щоб не отруїтися сухофруктами, запитайте у продавця, хто виробник, чи оброблені плоди діоксидом сірки, уважно вивчайте упаковку. Пам´ятайте, що натуральний продукт – зморщені, темні сухофрукти, і коштують вони вдвічі дорожче. Яскраві ж сухофрукти краще не купувати.

Прислухайтеся до наданих порад та будьте здорові!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь