Під час війни лікарсько-консультативна комісія може встановлювати інвалідність дитини дистанційно
На період дії воєнного стану процедуру встановлення та продовження інвалідності спрощено як для дорослих, так і для дітей.
Відтак, медико-соціальна експертиза проводиться дітям, батьки яких звертаються для встановлення інвалідності за направленням лікаря до лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).
Однак, дитина з інвалідністю після 18 років направляється ЛКК для проходження медико-соціальної експертизи на медико-соціальну експертну комісію відповідного профілю.
Для спрощення проведення медико-соціальної експертизи урядом України прийнято постанову КМУ №225, яка передбачає встановлення інвалідності у період дії воєнного стану заочно та незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування особи.
Таким чином, якщо дитина з інвалідністю, якій виповнилось 18 років, не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК.
Оформити інвалідність особам, які перебувають закордоном під час дії воєнного стану в Україні також можливо.
Для цього необхідно надіслати медичні документи й обстеження українською мовою до сімейного або лікуючого лікаря на території України.
Діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, без проходження повторного огляду лікарсько-консультативної комісії чи медико-соціальної експертної комісії:
?соціальні виплати;
?реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні);
?засоби інконтиненції, наприклад, памперси, катетери тощо;
?освітні послуги;
?відповідні пільги.
"Вони мають можливість пройти медичне обстеження для проведення повторної медико-соціальної експертизи протягом шести місяців після припинення воєнного стану. Це дає можливість надалі забезпечити соціальний захист та реалізацію реабілітаційних заходів дітям з інвалідністю", – прокоментувала Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна.