Відбулася щоденна нарада з керівниками структурних підрозділів селищної ради
12 вересня (в понеділок) відбулася робоча нарада селищного голови з керівниками виконавчих органів селищної ради, комунальних підприємств та старостами. Розпочалася нарада, традиційно, з Всеукраїнської хвилини мовчання за усіма загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.
Селищний голова коротко охарактеризувала ситуацію в громаді за минулий тиждень, зокрема, наголосила на тому, що в суботу ми попрощалися з нашим захисником з Новоживотова Кравцовим Миколою Анатолійовичем. Ще раз наголосила на нашій спільній відповідальності за родини наших захисників.
Далі у своєму вступному слові Галина Василівна зупинилася на наступному: «В нашій громаді розпочали навчання всі загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади. Це результат спільної щоденної роботи усіх дотичних до цього питання структур, в тому числі і старост, а тому дякую усім за те, що спрацювали і продовжуєте працювати в цьому напрямку. На сьогоднішній день залишається проблемним питання підвезення до шкіл дітей, але в даній ситуації не має можливості щось змінити, бо, ще раз повторюсь, ми змушені були віддати 5 автобусів на потреби ЗСУ. Завдяки нашим захисникам, ми сьогодні маємо можливість жити і працювати в мирі і спокої, а тому ми повинні допомогти кожній родині тих, хто ризикуючи своїм життям і здоров’ям, несе службу на передовій. Старости мають посприяти у забезпеченні паливом родин військовослужбовців, я не кажу забезпечити, бо ми не маємо з вами таких повноважень, але посприяти можемо. Є багато посадок, які можуть вирізатися, а дрова надати тим, хто їх потребує. Ще одне питання, яке потребує нашого негайного втручання, це поранені наші захисники - земляки, які проходять реабілітацію вдома. До них потрібно підійти і запитати, що їм потрібно, чим ми можемо допомогти їм. Вони повинні відчувати нашу підтримку і допомогу, бо завдяки їм ми відкриваємо садочки, школи і живемо повноцінним життям», - зауважила селищний голова.
Далі Галина Василівна попросила старост коротко охарактеризувати ситуацію та повідомити, які є проблемні питання в старостинських округах громади?
Першою слово для інформації мала староста Новоживотівського старостинського округу Сербіна Т.В., яка, зокрема, підкреслила таке: « Постійно ведеться робота над вивченням потреб сімей військовослужбовців, допомагаємо з відправленням продуктів харчування та предметів першої необхідності своїм землякам на на схід. Взяли участь у святкуванні першого дзвоника, приємно, що діти знову сіли за шкільні парти, життя в селі ожило. Багато батьків звертаються з проханням надати медичного працівника в школу, бо хвилюються за своїх дітей».
На що селищний голова відповіла наступне: « В даний час на бюджет іде дуже велике навантаження, адже з місцевого бюджету ми будемо харчувати всі пільгові категорії дітей. Крім того, у кожному населеному пункті є ФАПи, які теж фінансуються з місцевого бюджету, з ними укладені договори на надання послуг школам з відділом освіти, молоді та спорту. Вони знаходяться на місці, мають транспорт, а відповідно, зможуть надавати, в разі необхідності, допомогу. Нажаль, не всі прохання може виконати селищна рада, бо ми не маємо таких повноважень. Наприклад, що стосується кругляка для бліндажа однієї з військових частин, про який нас просили її представники. В селищної ради немає в розпорядженні лісів, але ми вивчали це питання і порадили керівництву військової частини звернутися безпосередньо до Вінницької ОВА».
Титоренко Г.М., староста Чернявського старостинського округу відзначила, що Чернявка вже стала центром для перебування внутрішньо переміщених осіб. Благодійні організації надали необхідну допомогу побутовою технікою, посудом та іншими речами. Зі сходу приїхали два військовослужбовці - наші земляки, яких потрібно було спорядити та допомогти їм теплим одягом, продуктами харчування. Зробили благоустрій території, встановили флагшток біля Будинку культури, поставили лавочки та зробили гарну площу. Багато допомоги надає Іван Любарський, за що йому дуже вдячні.
Харенко М.І., староста Юшковецького старостинського округу, доповіла про пророблену роботу, а саме: допомагали сім’ям військовослужбовців обкосити подвір’я та заготувати дрова. Закінчували ямковий ремонт по дорогах, завдяки спонсорській допомозі агроформування «Кернел». В селі є переселенці, які хочуть відправити дітей в садочок с. Рожична, потрібно допомогти їм зібрати необхідні документи. Батьків цікавить питання з рухом автобуса під час повітряної тривоги.
Староста Осичнянського старостинського округу Матвіяшин В. В. повідомила наступне: школа запрацювала, дитячий садочок теж, хоч ще за тиждень до початку навчального року майже 100 % батьків були проти очного навчання. Були проблеми з підвезенням учнів до Оратівської гімназії в перший день навчання, батьки обурювалися, але на даний час автобус є, питання зняте. Наповнили реєстр військовослужбовців для обліку військового комісаріату. Проводиться також і благоустрій території села.
Галина Василівна в коментарі до звіту старости звернула увагу присутніх на те, що в час війни ми всі повинні об’єднуватися і з розумінням ставитися один до одного, підтримувати, а не підіймати сварки. Є речі, які від нас не залежать, ми всі хочемо, щоб було краще, але маємо розуміти ситуацію, яка є в державі в цілому, а, відповідно - і в нашій громаді. Ще селищний голова попросила старост допомогти з організацією зустрічі сімей військовослужбовців з народним депутатом України Борзовою І.Н., а саме, потрібно допомогти з підвезенням представників цих родин до місць зустрічі, згідно графіку, який розроблений.
Староста Фронтівського старостинського округу Равлюк Т.Б. повідомив про роботу за минулий тиждень: «Займалися благоустроєм території села, ремонтом комунальних доріг, який на даний час залишився незакінченим. Надаємо допомогу з оформлення документів населенню. Демонтували котел місцевого ліцею, зробили нішу для того, щоб завезти новий котел, продовжуємо роботу над будівництвом укриття для учнів навчального закладу».
Рабець М.В., староста Кожанського старостинського округу доповів про те, чим живе старостинський округ. Отож, минулого тижня займалися благоустроєм села, ремонтом приміщення старостинського округу, в планах - хоч частково відремонтувати дороги.
Щодо ремонту доріг у старостинському окрузі, селищний голова зауважила, що в Кожанці планується поточний ремонт двох грунтових доріг. Місцевий аграрій Шевчук О.П. пообіцяв допомогу, тобто співфінансування ремонту двох вулиць, які до цих пір не мали твердого покриття. Дещо раніше керівництво громади разом з підрядником виїзжали на місце та уточнювали об’єм робіт та їх вартість.
Загарія А.В., староста Кошланівського старостинського округу, прозвітував, що завдяки переселенцям в селі збереглася школа ( тепер – гімназія) та садочок. Сьогодні потрібно вирішувати питання з транспортом для підвезення дітей з сусідніх сіл. Анатолій Вікторович подякував місцевим аграріям: Мартинюку В.П. та Сандулу В.І. за співпрацю, розуміння та допомогу. «Внутрішньо переміщені особи вдячні за увагу до них та планують залишатися тут на зовсім»,- сказав він. Є проблеми з роботою програми «Соціальна громада», на даний час виявляються причини даної ситуації та можливість їх усунення.
Бабенко В.В., староста Животівського старостинського округу, інформував про слідуюче: старостинський округ працює в штатному режимі, займаємось благоустроєм, надаємо послуги населенню. В селі працюють школа (гімназія) і дитячий садочок. Є прохання до КП «Оратівкомунсервіс» допомогти з ремонтом вуличного освітлення. Нещодавно в селі поселилися три сім’ї внутрішньо переміщених осіб, будемо допомагати їм з дровами та всим необхідним.
Староста Сологубівського старостинського округу Гром Л.В. повідомила про проблему, яка виникла з сім’єю військослужбовця, який перебуває у ЗСУ, а з дружиною не узаконив стосунки. Сьогодні їй потрібно допомагати з пошуком житла. В цілому, старостинський округ працює в штатному режимі, є проблема з інтернетом. Благоустрій проведено, дякуючи А.В.Салію, в селі чисто.
Староста Сабарівського старостинського округу Шевчук П.П. повідомив, що всі проблемні питання в окрузі стараються вирішувати своїми силами. Теж, нещодавно поселилася сім’я з Енергодара, допомагаємо, чим можемо. В такий важкий час зроблено 300 м дороги там, де її не було десятки років, люди дуже вдячні.
Староста Якимівського старостинського округу Тукач В.П. розповів про проблему з рівнем води у криницях. Щоб підняти рівень до звичного, побудували заставки на місцевій водоймі та підняли таким чином рівень води. «Займалися благоустроєм, наповнюємо реєстр територіальної громади. В цілому, працюємо в штатному режимі. Підтримуємо зв’язки з військовослужбовцями - земляками, допомагаємо, чим можемо. На даний час їм потрібні генератор, акумулятори. Вже закупили тепловізори для своїх земляків», наголосив староста.
Про роботу Скоморошківського старостинського округу за минулий тиждень доповів староста Мартинюк О.М.: «Працюємо у штатному режимі, допомагаємо землякам - військовослужбовцям, які приїзжають у відпустку. Є підтримка і розуміння зі сторони керівника місцевого агроформування Гроха В.П. Школа (ліцей), садочок працюють, забезпечені всим необхідним, для школярів зробили зупинку».
Сіромаха О.Д., староста Балабанівського старостинського округу, подякувала керівництву селищної ради за сприяння в ремонті дороги та повідомила про основні напрямки роботи в окрузі. Працює працівник з благоустрою, спільно з працівниками АКПП «Золота нива» викорчовуємо дерева для встановлення меморіалу загиблим у війні російської федерації проти України. Працює ліцей, 186 учнів цього року сіли за парти, щоб продовжити навчання в очному режимі.
О.Я. Антонюк, староста Човновицького старостинського округу, повідомила, що старостинський округ теж працює в штатному режимі, з інтернетом проблем немає, люди задоволені. Проводиться благоустрій села, молодь допомогла вирізати сухі дерева для отоплення будинку культури. Регулярно проводиться робота по допомозі землякам – військовослужбовцям, які після коротких відпусток чи лікування їдуть на схід. Попросила допомогти з порізкою дерев вздовж лісосмуги до села Закриниччя, оскільки вони є небезпечними навіть під час несильного вітру.
Галина Василівна дала доручення начальнику відділу ЖКГ, архітектури та містобудування селищної ради вивчити питання про можливість зрізання осокорів біля лісосмуги вздовж дороги на Закриниччя, дані дерева дійсно є аварійними, і потребують негайного видалення.
Староста Медівського старостинського округу Карнаух В.В. інформував про свою роботу: «Продовжується збір коштів на тушонку, люди самі здають гроші, багато допомагає місцеве господарство. Відновили вуличне освітлення, займаємось благоустроєм, збираємо картоплю для лікарні».
Про ситуацію в Угарівському старостинському окрузі доповів староста села Пазич С.В.: «Працюємо з переселенцями, допомагаємо з оформленням паспортів та інших документів, тому що багато з внутрішньо переміщених осіб втікали від обстрілів, а тому не мають при собі ніяких документів. Приїхали ще переселенці з Миколаївської області, допомагаємо, чим можемо. Звернувся земляк, який за фахом лікар-хірург, з проханням допомогти автомобілем для вивезення поранених, шукаємо таку можливість. Якщо в когось є контакти волонтерських організацій, прошу підказати».
Староста Скальського старостинського округу теж коротко розповіла про роботу за тиждень. Старостинський округ працює в штатному режимі, закінчується робота з повідомлення фізичних осіб про сплату податку за землю, обкошується кладовище, територія прибирається постійно, а тому село чисте і охайне.
Староста Оратівського старостинського округу Новіцька Ганна Анатоліївна в своїй доповіді відзначила наступне: «Почали обрізати гілля на деревах, щоб не заважали рухові транспорту, а також не затіняли проїзну дорогу. Продовжують прибувати внутрішньо переміщені особи, надаємо їм необхідну допомогу. Закінчуємо ремонт в приміщенні старостинського округу. Дороги відремонтовані, дякуючи турботі керівництва селищної ради».
Катерина Захарівна, староста Чагівського старостинського округу, доповіла наступне: «Займаємось благоустроєм, ремонтуємо дорогу до кладовища. Возили допомогу у одну з Вінницьких лікарень (організовував депутат селищної ради Сопонюк П.Л.), зібрали продукти харчування, овочі. Об’їхали з фахівцями дороги, подивилися об’єм робіт, будемо сподіватися, що до кінця року зробимо хоч частково ремонт.
Галина Василівна підкреслила, що в Чагові зробили дуже гарну зупинку, розмалювали своїми силами, але вийшло гарно. Ще донесла до присутніх подяку керівництва лікарні за надану допомогу.
Староста Яблуновицького старостинського округу Миронюк О.В. розповіла про допомогу внутрішньо переміщеним особам та сім’ям військовослужбовців.
Староста Великоростівського старостинського округу Власенко Г.П. відзначила наступне: «Займаємось благоустроєм території села, кладовища. Щотижня люди села готують домашню випічку, хліб. Допомагаємо внутрішньо переміщеним особам».
Босенко І.П., головний спеціаліст відділу ЖКГ, екології, архітектури та містобудування Оратівської селищної ради коротко охарактеризував ситуацію з закінченням жнивної кампанії. Відзначив, що пройшли дуже гарні дощі, а це запорука майбутнього врожаю. Потрібно ще посіяти більше 9000 тис. га озимих зернових. Ріпак вже посіяли більше як на 5000 тис га, є гарні сходи. Почали обмолот соняшника, врожайність не дуже велика, але в нинішніх погодних умовах, і це добре.
Галушка О.І., директор КНП «Оратівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Оратівської селищної ради, повідомив, що моніториться ситуація з захворюваністю на ГРВІ, за останні дні 3-м пацієнтам діагностовано короно-вірус за експрес- тестом. З керівниками навчальних закладів є постійна співпраця. Продовжується вакцинація, на даний час є вакцина Джонсон, яка дається одноразово.
Підлеснюк О.П., директор КНП «Оратівський лікарня планового лікування», звернув увагу на те, що почастішали звернення з ГРВІ, а тому потрібно дотримуватись маскового режиму. На даний час забезпечені киснем, ліками та всім необхідним. Для забезпечення лікарні продуктами овочівництва на зиму, продовжується збір картоплі.
Друзь П.І., начальник відділу організаційного та правового забезпечення, наголосив, що, відповідно до «Положення про старосту» на старост покладається відповідальність за стан благоустрою. Працівниками поліції складено протоколи за спалювання трави, які мають бути розглянуті, при цьому старости самоусунулася від контролю за цією роботою. Комісія, яка працювала на місцях, прийшла до висновку, що населення недостатньо поінформоване.
Патик Л.М., начальник відділу з питань організації надання адміністративних послуг, звернулася до старост із зауваженням, що відповідно до рішення сесії Оратівської селищної ради, на старост покладено обов’язок працювати з реєстрами, а тому потрібно активніше працювати старостам в програмі «Соціальна Громада», так само на місцях мають розглядатися заяви про оформлення субсидій.
Завершуючи щотижневу нараду, селищний голова подякувала усім за роботу, побажала плідного робочого тижня, миру, спокою усім та якнайшвидшої перемоги.