Відбулася щоденна нарада з керівниками структурних підрозділів селищної ради
7 вересня під керівництвом Оратівського селищного голови Галини Лошак відбулася чергова робоча нарада з керівниками комунальних підприємств та виконавчих органів селищної ради.
Розпочалася нарада, традиційно, з Всеукраїнської хвилини мовчання за усіма загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.
Галина Василівна розпочала роботу наради з аналізу питань, які виникли з початком навчально-виховного процесу у навчальних закладах громади.
Барановський Ф.Ф. доповів над чим працює відділ освіти, молоді та спорту селищної ради на даному етапі, а це: затвердження навчальних планів, затвердження мережі навчальних закладів та їх відповідність чинному законодавству. Вивчається також кількість дітей, які відносяться до пільгових категорій та мають бути охоплені безкоштовним харчуванням.
Селищний голова наголосила, що потрібно регулярно відслідковувати ситуацію по дитячих садочках, чи відвідують їх діти, чи є потреба в тій кількості ДНЗ, яку маємо на сьогоднішній день, щоб ми не витрачали даремно бюджетні кошти.
Начальник відділу освіти, молоді та спорту селищної ради зауважив, що є проблема з деякими прийомними сім’ями, які не пускають дітей до школи, мотивуючи тим, що це безпека дітей в період воєнного стану. Але ці діти не охоплені жодною формою навчання, що є великим порушенням законодавства про освіту.
Дане питання має бути додатково вивчене та розглянуте на окремому засіданні спільно з службою у справах дітей Оратівської селищної ради та КЗ «Оратівський селищний центр соціальних служб».
Чернега А.В., начальник відділу соціального забезпечення та охорони здоров’я селищної ради повідомила про зміни в законодавстві щодо реєстрації власників домоволодінь, які прихистили внутрішньо переміщених осіб. Це вже має бути електронна база даних з внесеними усіма даними, що дасть можливість краще відслідковувати переміщення та зняття з реєстрації ВПО. Є, звичайно, затримка з виплатою коштів власникам таких домоволодінь, але це питання часу. Звертаються до відділу військовослужбовці, які несуть службу у ЗСУ про постановку на квартирний облік.
Галина Василівна звернулася з запитанням до в.о. начальника земельних ресурсів селищної ради Мовчан Н.В., як бути людям, які хочуть оформити спадщину, але не оформлена земельна ділянка і чи є вільні земельні ділянки для будівництва в смт Оратів? На що Наталія Мовчан повідомила, що люди повинні розуміти, що реєстри на сьогоднішній день не працюють і, відповідно до законодавства, термін для оформлення спадщини має бути продовжено.
Вільних земельних ділянок в Оратові теж немає.
Головний спеціаліст відділу економічного розвитку та інвестиційної діяльності селищної ради Несварливий С.О. доповів, що в громаді за рік зареєструвались два фермерських господарства. Є зрушення в написаннні жителями громади грантових проєктів. Нещодавно до відділу звернувся підприємець, якому допомогли написати бізнес-план і тепер він отримає кошти в сумі близько 250 тис на розвиток свого підприємництва.
Селищний голова звернула увагу на те, що в с Якимівка керівник підприємства «Роська» розширює виробництво, там планується відкрити ще близько 30 робочих місць. Підприємство має намір викупити земельну ділянку, але, знову ж таки, поки що це неможливо. Всі дозвільні документи: ліцензія, дозволи у них є, потрібно посприяти, щоб підприємство працювало.
Патик Л.М., начальник відділу з питань організації надання адміністративних послуг, повідомила, що на початку року подавались документи на отримання мобільного кейсу для забезпечення виїзних прийомів громадян, але на даний час придбання такого обладнання не може бути профінансовано через зміни в законодавстві, пов’язані з воєнним станом. Для наближення послуг до людей селищна рада прийняла рішення, щоб старостинські округи надавали такі послуги на місцях, а тому необхідно наголосити усім старостам про їх персональну відповідальність за цю ділянку роботи.
Галушка О.І., директор КНП «Оратівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Оратівської селищної ради, доповів, що працівники КНП працюють по селах, здійснюють виїздні прийоми громадян. На даний час організували підготовку приміщення поліклініки (2-го поверху) для оренди дотичними до медицини структурами. По можливості, буде проведений косметичний ремонт даних приміщень, щоб ефективно використовувати бюджетні кошти.
Олег Іванович також наголосив, що на сьогоднішній день, через вторгнення агресора на територію Запорізької АЕС, є велика загроза радіаційного забруднення території, а тому заклади охорони здоров’я централізовано забезпечено препаратом «Йодит калію». Дані препарати знаходяться в лікарні, у сімейних лікарів, на ФАПах, щоб, в разі необхідності, оперативно розподілити їх серед населення, оскільки неконтрольований прийом цих препаратів може завдати більше шкоди, ніж користі. Це є ще одиним аргументом для підписання декларацій з сімейними лікарями тим людям, які тимчасово перебувають на нашій території.
Селищний голова побажала усім плідного і мирного робочого дня.
Детальнішу інформацію про питання, які розглядалися на нараді, можна почути в ефірі місцевого радіомовлення.