На Вінниччині 80% озимих зернових в доброму та задовільному стані, аграрії області готуються до весняної посівної кампанії
Як повідомляє Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА, станом на 15 березня 2022 року, посівна площа під сільськогосподарськими культурами по всіх категоріях господарств області становить понад 1,6 млн. га.
З осені під урожай поточного року посіяно озимі зернові (озима пшениця. озимий ячмінь та озиме жито) на площі – 325 тис. га та озимий ріпак на площі 82 тис. га. В цілому під озимими культурами – 407 тис. га. Ці культури на весні потребують догляду – підживлення, використання засобів захисту від шкідників та хвороб.
Протягом лютого та початку березня місяця озимі культури знаходилися в стані зимового спокою. Результати відрощування проб озимої пшениці відібраних 25 січня науковими установами та метеостанціями області показали, що загибель рослин відсутня. Суттєві зниження мінімальних температур, які спостерігалися протягом лютого були нетривалими, тому значних пошкоджень і загибелі рослин не було.
Перезимівля озимих культур в цілому проходила при задовільних погодних умовах.
Із посіяних 325 тис. га озимих зернових в доброму та задовільному стані перебуває 80 відсотків і лише 20 відсотки слабкі і зріджені.
Біля 70 відсотків площ озимих зернових культур підживлено. Цьому сприяли нічні та ранкові заморозки, які спостерігалися в другій декаді лютого та на початку березня.
Ярі культури в поточному році планується посіяти на площі 1172 тис. га. З них ярі зернові ( яра пшениця, ячмінь, горох, овес, кукурудза, гречка. просо) на площі 552 тис. га, технічні культури ( цукрові буряки, соняшник, сою) –на площі 447 тис. га, однорічні кормові культури (однорічні трави, кукурудза на силос) на 45 тис. га., картопля і овочі -128 тис. га.
Сільськогосподарські товаровиробники відчувають гостру потребу в забезпеченні посівної кампанії паливо-мастильними матеріалами, мінеральними добривами, насінням, засобами захисту.
Урядом і Міністерством аграрної політики та продовольства України робиться усе можливе для спрощення процедур та полегшення посівної кампанії під урожай 2022 року.
Постановою КМУ від 12.03.2022 року № 259 запроваджено нульову квоту для експорту мінеральних добрив - тобто фактичну заборону на вивіз добрив із України. Це стосується азотних, фосфорних, калійних та складних добрив.
Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства дозволено експлуатацію сільськогосподарської техніки без реєстрації, що передбачена постановою КМУ № 694 (від 8 липня 2009 року).
Це стосується, зокрема: тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних та меліоративних машин, інших сільськогосподарських машин та їх складових вітчизняного й іноземного виробництва. По закінченню воєнного стану на всій території України або в її окремих місцевостях, власники будуть зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) машину протягом 90 днів
Для забезпечення сільгоспвиробників насінням до посівної в Україні на час воєнного стану скасували додаткові процедури із сертифікації насіннєвого матеріалу
Запущена процедура бронювання військовозобов’язаних, які будуть задіяні на комплексі весняно-літніх робіт.
Відпрацьований механізм перетину блокпостів сільськогосподарською технікою та машинами, які задіяні на перевезенні товаро матеріальних цінностей для проведення посівної.
Затверджено зміни до надання фінансової державної підтримки аграріям під час посівної 2022р. Прийнята Постанова КМУ, якою буде врегульовано отримання пільгових кредитів малими та середніми сільськогосподарськими товаровиробниками під заставу зерна та насіння.
Крім того, Міністерством аграрної політики та продовольства запушено аграрну платформу по збору актуальних потреб аграріїв в паливо-мастильних матеріалів, мінеральних добрив, насіння та засобів захисту в режимі реального часу https://agrostatus.org/.
Запущено онлайн-платформу для покращення логістичних маршрутів аграріїв в умовах воєнного стану https://prodsafety.org/.
Посівна 2022 (https://agrostatus.org/ )
Статус посівної 2022 - Офіційна сторінка Міністерства аграрної політики.