Бабин Яр: пам’ять на тлі історії
80 років тому – 29 вересня 1941-го року – в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Бабин Яр став Братською могилою та всесвітнім символом Голокосту. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва. Жертвами нацистів стали євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти Київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж "просто зайвими". Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.
Назва цієї місцини на тодішніх околицях Києва стала узагальненою, увійшла без перекладу у всі мови світу як символ кривавого злочину нацистського режиму, який перекреслив усі тогочасні моральні ідеали європейської цивілізації і всі досягнення європейського гуманізму.
Для тих, хто цікавиться історією нашої країни і хоче більше знати про трагічні події у Бабиному Яру, Публічною бібліотекою Оратівської селищної ради підготовлено поличку історичної пам’яті «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії».