День села - це особливе свято, яке об'єднує всіх хто любить своє село, тих людей, чиєю працею воно створювалось
Красиве й ошатне село Животівка полонило неймовірною красою погляд кожного. За давньою українською традицією гарною піснею всіх гостей зустрів народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Марічка» та народний аматорський фольклорний колектив «Перевесло» із міста Липовець. Далі гостей зустрічали Мистецькі барви своїми виставками народних умільців села як дорослих так і дітей, зокрема це вироби із мішковини Вичевої Юлії, вишиті картини Клавдії Василенко та Василя Вишталюка, витинанки Людмили Ратушної, картини Ганни Дячук, цікава виставка старовинних речей та народного костюма «Я не панна, я господиня у мене добра повна скриня» та виставка «Школа - колиска щасливої долі», присвячена 120-річчю Животівської загальноосвітньої школи. Вихованці та учителі місцевої школи, запрошували гостей на театральну осінню ярмарку де можна було придбати різні смаколики.
Свято продовжилось урочистою програмою. Ведучі свята від усього серця вітали теплими словами односельчан. Цей чудовий день об’єднав людей різного віку, від малого до великого. На знак гостинності та поваги прибувшим на свято членам журі огляду –конкурсу «Творча щедрість Оратаєвого краю» на чолі із селищним головою Галиною Василівною Лошак вручили запашний коровай.
У цей день на свято завітали шановні гості, інвестори села: керівник ДП «Біріт - Надія» Ходос В. П., керівник фермерського господарства, депутат селищної ради Салій А.В., депутат селищної ради Виходзь В.П., керівник фермерського господарства «Животівка ТВ» Токарчук В.П., приватний підприємець, депутат селищної ради Кириленко В.О. , депутат селищної ради Царук С.О., місцевий священник Отець Микола.
Виступаючи Галина Лошак подякували всім хто працює в селі, дбає про його розвиток та примножує його здобутки, побажала миру та злагоди у кожну родину. У своїй промові селищний голова зазначила: «Святкування Дня села проходить в рамках огляду –конкурсу «Творча щедрість Оратаєвого краю». Це свято єднає всіх жителів яких пов’язує минуле, сьогодення та майбутнє. Історія села Животівки, його самобутність є часточкою історії нашої України. А історію творять працьовиті люди, відданість та любов яких до рідної землі заслуговує на велику повагу».
«Славетна Животівщино моя, до тебе серцем лину і душею, непереможна батьківська земля, молюсь за тебе, рідний краю!» - золотою стрічкою пройшло крізь всю концертну програму у піснях, мелодіях та віршах, які дарували односельцям вокальний колектив «Любисток» під керівництвом П.Сидоренка, фольклорний колектив «Марічка» під керівництвом М.Жук, юні аматори сцени Р.Дорош, А.Житник, Х.Кльоцко, Ю.Чорна, В.Кузьменко, О.Савчук. Неперевершене виконання пісень дуету земляків В.Майбороди та І.Гнатюка, ветеранів Животівської сцени. Також було представлено дефіле Животівського національного костюму.
Із вітальним словом до своїх односельців звернувся староста села Володимир Бабенко, який подякував тим людям, які небайдужі до проблем громади та беруть активну участь у житті села, зокрема, тим, хто допомагав під час підготовки до святкування. Також побажав селу розквіту, міцного здоров’я та добробуту громаді, наголосивши, що такі свята дають людям надію на краще життя і спонукають вірити в себе і у свої можливості. Володимир Васильович вручив подарунки та грамоти односельчанам в різних номінаціях, відзначив учасників АТО, привітав і наймолодших жителів села. Щира подяка лунала і на адресу спонсорів свята.
Справжнім неочікуваним подарунком для сельчан стали виступи гостей свята, а саме вокального ансамблю «Зорецвіт» із міста Обухів Київської області, народного духового оркестру із міста Кагарлик, народного аматорського фольклорного колективу «Перевесло» із міста Липовець, вокального ансамблю Медівського сільського будинку культури, зразкового танцювального колективу «Веселкова мрія» Оратівського Центру культури та дозвілля, дитячого духового оркестру Оратівської дитячої музичної школи. Окрім концерту гостей та жителів села пригощали українськими стравами .
Свято закінчувалось, та людям не хотілося розходитись по домівках, адже позитивні емоції і радість переповнювали кожного, хто завітав цієї погожої днини до сільського будинку культури. Хочеться вірити, що проведення такого свята і надалі буде доброю традицією і в наступні роки, буде щирою фінансова підтримка від меценатів і творча − від людей.
День села – це особливе свято, яке об’єднує всіх хто любить своє село, тих людей, чиєю працею воно створювалось.