Жнива 2021
По сільськогосподарських підприємствах нашої громади до обмолоту ранніх зернових підлягає 11271 га, з них оз.пшениці 7589 га,оз.ячмінь 11645 га,ярий ячмінь 1497 га, гороху 140 га. Крім цього, - 3003 га озимого ріпаку та 340 га ярого ріпаку.
На сьогодні сільськогосподарські підприємства нашої громали дружно проводять обмолот ранніх зернових культур,так уже обмолочено оз.ячмінь,який за попередніми даними зібрано в середньому 50,1 цнт/га, горох на 100% площ, при середній урожайності 33,6 ц/га,ярий ячмінь на 76 % площ ,при урожайності понад 50,7 ц/га, проводиться обмолот оз.пшениці, якої зібрано на 31 % площ,при середній урожайності 55,3 ц/га, крім того проводиться обмолот озимого ріпаку якого зібрано на 87% площ при урожайності 30,6 ц/га.
Хочу звернути особливу увагу керівникам та спеціалістам с/г підприємств на заготівлю насіння зернових культур власного урожаю, це його очистка, доведеня до посівних кондицій, перевірка на схожість в сертифікованих насіневих лабораторіях, при наявності насіння низьких репродукцій це 3 і нижче, провести заміну в насіневих господарствах району та області.
Постійно додержуватися правил техніки безпеки при роботі з механізмами, при використані електричного струму на токах та зерноскладах, додержуватися правил пожежної безпеки, проведення позапланових інструктажів на робочих місцях, з метою запобігання травматизму.
Після обмолоту проводити лущення стерні,не допускати її спалювання
і сьогодні на часі звернути на це особливу увагу.
Кожний має знати - при спалювані рослинних решток утворюються небезпечні продукти горіння, зокрема при згорянні 1 тонни рослинних решток у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму, у туманні дні багаття створюють свого роду «смог», який шкідливий для організму людини.
В результаті таких дій знищується мікрофлора та фауна верхнього шару грунту, гинуть комахи та їх личинки,запилювачі рослин, дощові черв’яки та інші організми, які беруть участь в процесі утворення грунту, а також дрібні тварини, птахи та місця їх гніздування. Збіднюється склад трав, оскільки знищується насіння та шар сухої трави, який утримує вологу. Знижується родючість грунтів, гумусність, погіршується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість.
Окрім безпосередньої загрози людському здоров'ю, спалювання післяжнивних залишків, листя і сухої трави призводить до цілої низки небезпек. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях призводить до великих степових пожеж. Окрім того, за це передбачена адміністративна відповідальність відповідно до чинного законодавства.
Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем іншим небезпечним способом - караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або ж позбавленням волі на такий самий строк.
Для населення на 2021 рік діють слідуючі державні програми:
- відшкодування вартості доїльних апаратів та холодильних установок вітчизняного виробництва,(50% вартості нот не більше 5000 грн) кошти віділяються із обласного бюджету;
- спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї, документи подаються до селищної ради до 1 жовтня.(Перелік документів буде надруковано в слідуючих номерах газети)