Оратівська селищна рада
Вінницька область, Вінницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Державна міграційна служба Вінниччини є безпосереднім учасником реалізації важливих державних проєктів євроінтеграційного спрямування

Дата: 25.05.2021 08:17
Кількість переглядів: 270

Фото без опису

Внесено зміни до законодавства та в порядок розгляду заяв осіб без громадянства - набрала чинності Постанова КМУ №317 від 24.03.2021 року «Деякі питання визнання особою без громадянства».

«Цей Порядок визначає процедуру визнання особою без громадянства, яка проводиться ДМС з метою встановлення факту неналежності особи , яка звернулася із заявою про визнання особою без громадянства, до громадянства будь-якої держави в силу дії її закону. Право на звернення із заявою про визнання особою без громадянства має особа, яка не може отримати паспортний документ у зв’язку з тим, що вона не розглядається як громадянин будь-якою державою в силу дії її закону, незважаючи на законність чи незаконність її перебування на території України», – зазначив начальник УДМС України у Вінницькій області Борис Наливайко, інформуючи про затверджений Порядок розгляду заяв про визнання особою без громадянства.

Також він проінформував про роботу електронних сервісів ДМС. Так, він зазначив, що ДМС України дотримується принципів, які є ключовим орієнтиром у здійсненні реформ, мета яких - працювати для людей ефективно, якісно, прозоро і зрозуміло. Уже зараз для українських громадян та іноземців, які звертаються до Міграційної служби, багато змінилося на краще, отримати послуги стало більш просто і доступно.

ДМС є безпосереднім учасником опрацювання та реалізації важливих державних проєктів євроінтеграційного спрямування. Їх практичний результат – це:

  • біометричні паспорти, які відповідають найсучаснішим міжнародним стандартам у сфері безпеки документів;
  • отримання іноземцями та особами без громадянства посвідок на постійне або тимчасове проживання сучасного зразка - у формі карток з безконтактним електронним носієм;
  • ухвалення закону про цифрові копії ID-картки і біометричного закордонного паспорта, які юридично прирівнюються до фізичних аналогів цих документів;
  • правове врегулювання порядку надання в Україні статусу особи без громадянства;
  • впровадження комплексних електронних послуг ID-14 та #єМалятко.

Окремо посадовець зупинився на цифрових паспортах в додатку «Дія». Так, він зазначив, що Україна стала першою державою світу, в якій цифрові паспорти - повний юридичний аналог звичайних документів. Це — інноваційний крок не лише для нашої країни, а й усього світу.

З 23 серпня 2021 року у мобільному додатку «Дія» на законодавчому рівні паспортні документи стануть повним аналогом як паперового так і ІД-картки . Документ буде можливо пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства в Україні. Достатньо мати смартфон із цифровими документами, адже «Дію» будуть приймати всюди. Цифрові паспорти набагато безпечніші і комфортніші, ніж паперові.

УДМС у Вінницькій області  складається з 32 територіальних підрозділів, які на сьогоднішній день функціонують в кожному колишньому районі. Вони обслуговують 63 територіальних громади, які утворені на території області. Навантаження на одного співробітника чимале - один співробітник обслуговує понад 6 тисяч мешканців.

Паспорт  громадянина України у вигляді ID-картки:Не терміновий – 363 грн (не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його отримання)

Терміновий – 489 грн (не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його термінового отримання).

У повсякденному житті використання ID-карти громадянами України вигідніше з практичної точки зору.

На відміну від класичного паперового внутрішнього паспорта, цифрова картка легко поміститься в кишені або портмоне.

На документі вказана основна інформація: місце народження; громадянство; стать; фото в цифровому вигляді; цифровий підпис; також вказано термін дії та орган, який видав паспорт. За бажанням на картці вказується ідентифікаційний код, місце реєстрації особи, сімейний стан.

Громадяни України, які є власниками ID-карток, мають можливість отримати послугу з внесення кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на (БЕН) ID-картки.

Запровадження послуги з внесення КЕП на ID-картку надало громадянам можливість користуватися різноманітними електронними сервісами державних органів, отримувати адміністративні і банківські послуги, відкривати бізнес тощо, не виходячи з дому.

Пластикова ID-карта захищена від підробки.

Безпека - це головна перевага карти, адже електронний підпис неможливо підробити.

Маючи ID-картку можна відвідати такі країни як Турецька республіка та Грузія.

Упродовж чотирьох років ІД паспорт стає дедалі популярнішим, про що свідчить статистика. Так у 2016 році оформлено лише 8569. У 2017 році  вже – 38535. У 2018 році – 55331. У 2019 році – 66903. У 2020 році – 48275 паспортів.

Всього з початку запровадження паспорта громадянина України у формі ID-картки по сьогоднішній день оформлено 223257 документи.

Разом з тим, міграційна служба документує громадян і паспортами громадянина України для виїзду за кордон, які офор млюється у будь-якому підрозділі Міграційної служби України та ЦНАПах.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон:

Не терміновий – 694 грн (не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його отримання)

Терміновий – 1046 грн (не пізніше ніж через 7 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його термінового отримання)

Упродовж 2020 року оформлено 56365  паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Щодо антикорупційних заходів посадовець зазначив, що збільшено кількість місць, де можна отримати послуги. Якщо раніше було їх 16, то зараз вже 93 автоматизованих робочих місця. В області функціонують 11 ЦНАПів, які оформляють ЗП та ІД. Лише у м. Вінниця їх 3, також ЦНАПи надають послуги у м. Бар, м. Гайсин, м. Жмеринка, м. Калинівка, м. Немирів, м. Козятин, с. Джулинка Бершадського району, с. Краснопілка Гайсинського району, с. Агрономічне та с. Якушинці Вінницького району.

Ключову роль відіграють запроваджені міграційною службою електронних сервісів, зокрема:

  • Перевірка стану оформлення документів.
  • Онлайн - запис до електронної черги для отримання послуг
  • Перевірка за базою недійсних документів.
  • Розрахунок вартості послуг та виписка рахунків з реквізитами.
  • Перевірка написання прізвища та імені латинськими літерами (Транслітерація).
  • Міграційний калькулятор (сервіс розрахунку кількості днів перебування на території України).
  • Чат-бот ДМС – (електронний сервіс, за допомогою якого можна увійти на офіційний сайт ДМС та відразу дізнатися необхідну інформацію).

Також в кожному підрозділі розміщені телефони «гарячої лінії», за якими можна отримати консультацію чи скаргу.

Завдяки сукупності всіх цих заходів, ми змогли знищити корупційну складову і покращити сервіс в цілому.

Перелік послуг ДМС:

  • Оформлення паспорта громадянина України у формі ІД-картки
  • Вклеювання фотокартки до паспорту громадянина України при досягненні 25- та 45-річного віку
  • Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон
  • Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон на постійне місце проживання
  • Оформлення посвідок на тимчасове та постійне проживання
  • Оформлення дозволу на імміграцію
  • Продовження строку перебування на території України
  • Оформлення довідки про реєстрацію особи громадянином України
  • Оформлення тимчасового посвідчення громадянина України
  • Оформлення посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон
  • Визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

На території області постійно проживають 10399 іноземців та осіб без громадянства, які отримали дозвіл на імміграцію та документовані посвідка на постійне проживання, тимчасово перебувають 3741 іноземців та ОБГ.

Карантин через Сovid-19 вніс корективи у життя всього світу. До прикладу, упродовж 2018 року УДМС України у Вінницькій області документовано 2340 іноземців посвідками на тимчасове проживання та 464 іноземним громадянам продовжено строк перебування на території нашої держави. У 2019 році 2889 іноземців отримали посвідки на тимчасове проживання, 412 продовжили строк перебування. А от у 2020 році документовано у півтори рази менше іноземців – 1226, та у два рази менше продовжено строк перебування – 275-ти іноземцям.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь