Оратівська селищна рада
Вінницька область, Вінницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Як з’їсти ранні овочі і не отруїтися

Дата: 16.03.2021 14:31
Кількість переглядів: 107

Фото без опису

Секрети вибору свіжої городини:

  • Овочі мають бути сухими і мати абсолютно свіжий вигляд( не зморщені)
  • На овочах не повинно бути жодних пошкоджень, а також вм’ятин, вони мають бути абсолютно цілими. Приміром, якщо на редисці є тріщини, які зарубцювалися, - це свідчить, що її надмірно зволожували. Якщо ж тріщини свіжі, купувати такій овоч не варто, тому що він швидко згниє.
  • Зелені корінці помідорів підкажуть, що овоч свіжий. Сухі ж будуть свідчити, що томати вже давненько перебувають на прилавку.
  • Перш, ніж купувати огірки, їх варто уважно роздивитися: якщо вони пружні на дотик, а квіточка трохи зів’яла, - свіжі. Прим’ятий та м’який на дотик огірок «натякає» на те, що він не користується попитом у покупців. До речі, такий овоч не буде смачним.
  • Вибираючи свіжий салат, пам’ятайте, що листя цього овоча не повинне мати гнилих вкраплень. Основні правила безпечного споживання ранньої городини:
  • Перед споживанням овочі необхідно вимити під проточною водою ( не просто сполоснути, а саме добре вимити)
  • Цікаво, що кожен овоч потребує особливого «ставлення» до себе: наприклад, у боротьбі з нітратами, які містяться в зелені, допоможе вимочування в холодній воді протягом двох годин. ?Для «знешкодження» огірків та редьки, не зайвим буде обрізати їх кінчики.
  • З огірків і кабачків бажано також зчищати шкірку – саме в ній накопичується більша кількість нітратів. ?Перед тим, як нарізати овочі для салату, потрібно позрізати всі тріщини й зіпсовані місця.
  • Для приготування салату рекомендують брати лише верхівки зелені, стебла краще зрізати. ?В салат варто додати столову ложку лимонної кислоти, котра заблокує перетворення в організмі людини безпечних нітросполук на небезпечні під впливом нітробактерій, які містяться в овочах.
  • Залишки зелені не варто зберігати в холодильнику, адже нітрати перетворюються в нітрити , які ще небезпечніші для людини та можуть спровокувати токсичне отруєння.
  • Зменшити вміст нітратів приблизно на 80%, допоможе відварювання овочів. Умови і термін зберігання почищених овочів: при кімнатній температурі – 4- 5годин, свіжо вичавлений сік зберігають не довше 1-2 годин.

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області спільно з Департаментом цивільного захисту облдержадміністрації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь