Президент підписав Указ про передачу сільгоспземель з державної в комунальну власність

Дата: 19.10.2020 16:07

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин», який передбачає передачу земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності.

За словами Президента, цей крок завершить реформу з децентралізації.

«Ключовий момент, без якого децентралізація не може бути в Україні завершена. Це передача земель безпосередньо громадам», - сказав він.

Зазначається, що 26 жовтня усі новостворені громади отримають землі в комунальну власність та зможуть використовувати кошти від землекористування для свого розвитку.

Володимир Зеленський розповів, що загалом місцеве самоврядування отримає у власність понад 2 млн га землі.

«Ми повертаємо землі людям. З центру - на місця. Це логічно й справедливо. Важливо, що закон забороняє продаж земель комунальної власності. І це - гарантія, що наступні покоління українців залишатимуться господарями своєї землі», - сказав Президент.

Прискорення реформ у сфері земельних відносин: що передбачає Указ Президента

Володимир Зеленський визначив деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин. Зокрема, Кабінету Міністрів доручено:

- активізувати діяльність із передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність;

- опрацювати питання щодо стимулювання оформлення територіальними громадами права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, передані з державної власності;

- вжити заходів щодо врегулювання питання забезпечення набуття гарантованого права громадян на землю під час передачі у комунальну власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, щодо яких громадянам надано дозволи на розроблення документації із землеустрою;

- забезпечити супроводження законопроектів щодо фінансової підтримки фермерських господарств, удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин, встановлення прозорого процесу проведення електронних земельних аукціонів;

- вжити заходів щодо прискорення створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних України.

Про це йдеться в Указі Глави держави № 449/2020, підписаному 15 жовтня 2020 року.

Указ набирає чинності з дня опублікування.