Пам’яті жертв голодоморів

Дата: 28.11.2017 16:39

24 листопада 2017 року, у селищі відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів. Трудові колективи підприємств, організацій та установ райцентру, учнівська молодь, громадські організації провели піший хід із центру селища до пам’ятного хреста жертвам голодомору.

Оратівський селищний голова Ігор Барський виступаючи перед присутніми сказав, що в останню суботу листопада, Україна  і сотні тисяч українців по всьому світі у журбі згадують трагічну сторінку історію українського народу – голодомор 1932-1933 років. Ті жахливі події, що відбувалася на теренах нашої держави назавжди залишаться у наших думках, у наших серцях, як   найбільший злочин тодішнього тоталітарного режиму проти українського народу, української нації.

Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл, селищ, цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, репресії проти   українського національно-визвольного руху було знищено  мільйони українців. Жертвами голодомору стали  більше 9 тис. жителів району та  588 жителів нашого селища. Сьогодні громада селища зібралась, щоб вшанувати їх пам’ять.

Довго історія замовчувала страшну правду про голодомор, тепер про це знає увесь світ. Більше 20 держав світу визнали голод 1932-1933 років геноцидом українського народу і в більшості із них у цей день відбудуться поминальні заходи.

Ми повинні пам’ятати тих, хто дивиться на нас з небес. Хто власною страшною долею крізь плин віків шле нам пересторогу про те, щоб не знищили нас і не знищили майбутні покоління. Це має бути щоденною пам’яттю.

Віддаючи шану жертвам Голодомору, ми об’єднуємось у помислах і діях, будуючи майбутнє України. І ніколи “наша дума, наша пісня не вмре не загине”.

Вічна пам’ять усім, кого забрала страшна трагедія геноциду.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять жертв голодомору.

Настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці смт Оратів  о. Андрій відслужив поминальну панахиду.