Години народознавства у Рожичнянському сільському Будинку культури

Дата: 10.08.2020 13:53

1 серпня, Святої Мокрини. Цей день є жіночим, жінки збиралися у однієї з господинь, та плели вінки цибулі і часнику, навчаючи цієї не хитрої справи доньок. Маленькі хлопчики, семелітки теж могли бути присутніми, але не старше. Самим важливим цього дня був дощ, він був передвісником гарного врожаю на наступний рік. Саме тому коли його не було, Мокрину, жінку яка народилася цього дня, споряджали до ставу з колоссям - яке вона пускала за водою примовляючи: - Чи росте у воді пшениця, чи жито колоситься, хай землю нашу святу зкропит свята водиця. При цьому била руками по воді утворюючи краплі, якщо на небі не виднілося ні хмаринки на допомогу Мокрині, у воду заходили інші жінки і все повторювали і починали брискатися одна на одну. Було важливо, щоб усього цього дійства не бачили чоловіки, їх присутність у цей день віщувала погане для усього села.