У Вінницькій області вже остаточно буде тільки шість районів

Дата: 17.07.2020 16:16

Верховна Рада затвердила ліквідацію 490 діючих районів в Україні та створила 138 нових. Так, на Вінниччині замість 27 буде шість мегарайонів. В останній момент додали ще Жмеринський район, тоді як адмінцентри залишили без змін.

Такими будуть райони Вінниччини після місцевих виборів, що призначені на 25 жовтня 2020 року

Верховна Рада 17 липня підтримала проект постанови № 3650 про ліквідацію 490 існуючих районів і створення замість них 138 нових. За це рішення проголосували 238 народних депутатів.

Тож на Вінниччині замість 27 районів буде 6 мегарайонів:

Вінницький район (адмінцентр — Вінниця) у складі територій Агрономічної сільської, Вінницької міської, Вороновицької селищної, Гніванської міської, Іллінецької міської, Липовецької міської, Літинської селищної, Лука-Мелешківської сільської, Немирівської міської, Оратівської селищної, Погребищенської міської, Стрижавської селищної, Сутисківської селищної, Тиврівської селищної, Турбівської селищної, Якушинецької сільської територіальних громад.

Гайсинський район (адмінцентр — Гайсин) у складі територій Бершадської міської, Гайсинської міської, Дашівської селищної, Джулинської сільської, Краснопільської сільської, Кунківської сільської, Ладижинської міської, Ободівської сільської, Ольгопільської сільської, Райгородської сільської, Соболівської сільської, Теплицької селищної, Тростянецької селищної, Чечельницької селищної територіальних громад.

Могилів-Подільський район (адмінцентр — Могилів-Подільський) у складі територій Бабчинецької сільської, Вендичанської селищної, Могилів-Подільської міської, Мурованокуриловецької селищної, Чернівецької селищної, Ямпільської міської, Яришівської сільської територіальних громад.

Тульчинський район (адмінцентр — Тульчин) у складі територій Брацлавської селищної, Вапнярської селищної, Городківської сільської, Крижопільської селищної, Піщанської селищної, Студенянської сільської, Томашпільської селищної, Тульчинської міської, Шпиківської селищної територіальних громад.

Хмільницький район (адмінцентр — Хмільник) у складі територій Глуховецької селищної, Жданівської сільської, Іванівської сільської, Калинівської міської, Козятинської міської, Махнівської сільської, Самгородоцької сільської, Уланівської сільської, Хмільницької міської територіальних громад.

Жмеринський район (адмінцентр — Жмеринка) у складі територій Барської міської, Джуринської сільської, Жмеринської міської, Копайгородської селищної, Мурафської сільської, Северинівської сільської, Станіславчицької сільської, Шаргородської міської територіальних громад.

Як повідомляє «Українська правда», постановою визначено, що межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу району.

Вибори депутатів райрад ліквідованих районів більше проводитися не будуть. Повноваження депутатів районних рад у ліквідованих районах припиняються в день набуття повноважень депутатів, обраних на виборах у нових районах.

ЦВК має забезпечити формування виборчих округів та проведення місцевих виборів з урахуванням новоутворених районів.

Експерт з децентралізації Андрій Кавунець зазначав, що нові райони в області мають сформувати під час місцевих виборів, які призначили на неділю, 25 жовтня.