Оратівська селищна рада підтримує позицію Асоціації міст України

Дата: 28.04.2020 16:49

Оратівська селищна рада підтримує позицію Асоціації міст України щодо не припустимості запровадження пропорційної виборчої системи для виборів депутатів місцевих рад (сільських, селищних, міських) з кількістю виборців у громадах 90 тисяч і менше та висловлює сподівання, що народні депутати не будуть запроваджувати додаткових виборчих бар’єрів на місцевих виборах 2020 року як для політичних партій, так і для само висуванців.

У зв’язку з цим та з метою збереження основних принципів належного врядування, забезпечення конституційного права громадян обирати та бути обраним, вважаємо необхідним при внесенні змін до Виборчого кодексу України в частині місцевих виборів:

1. Забезпечити максимально відкритий та прозорий процес обговорення змін до виборчого законодавства із залученням до нього найширшого кола зацікавлених осіб, зокрема Асоціації міст України.
  2. Збереження чинного положення про застосування пропорційної системи виборів у громадах з кількістю виборців від 90 тис.
  3. Недопущення встановлення загальнонаціонального рейтингу партій для розподілу мандатів у місцеві ради.
  4. Гарантування права громадян на самовисування на посаду сільського, селищного, міського голови не залежно від кількості виборців.
  5. Скасування або значне зменшення розміру виборчої грошової застави для кандидатів у сільські, селищні, міські голови та депутатів місцевих рад. Грошова застава не має бути єдиним чи основним джерелом фінансування місцевих виборів. Таким джерелом має бути державний бюджет.