Оратівська селищна рада підтримує позицію Асоціації міст України
Дата: 28.04.2020 16:49
Кількість переглядів: 263
Оратівська селищна рада підтримує позицію Асоціації міст України щодо не припустимості запровадження пропорційної виборчої системи для виборів депутатів місцевих рад (сільських, селищних, міських) з кількістю виборців у громадах 90 тисяч і менше та висловлює сподівання, що народні депутати не будуть запроваджувати додаткових виборчих бар’єрів на місцевих виборах 2020 року як для політичних партій, так і для само висуванців.
У зв’язку з цим та з метою збереження основних принципів належного врядування, забезпечення конституційного права громадян обирати та бути обраним, вважаємо необхідним при внесенні змін до Виборчого кодексу України в частині місцевих виборів:
- Забезпечити максимально відкритий та прозорий процес обговорення змін до виборчого законодавства із залученням до нього найширшого кола зацікавлених осіб, зокрема Асоціації міст України.
- Збереження чинного положення про застосування пропорційної системи виборів у громадах з кількістю виборців від 90 тис.
- Недопущення встановлення загальнонаціонального рейтингу партій для розподілу мандатів у місцеві ради.
- Гарантування права громадян на самовисування на посаду сільського, селищного, міського голови не залежно від кількості виборців.
- Скасування або значне зменшення розміру виборчої грошової застави для кандидатів у сільські, селищні, міські голови та депутатів місцевих рад. Грошова застава не має бути єдиним чи основним джерелом фінансування місцевих виборів. Таким джерелом має бути державний бюджет.