Важлива інформація про дезінфекцію

Дата: 08.04.2020 15:54

Поради про дезінфекцію :

• На різних поверхнях коронавірус зберігається різний період часу. В ідеальних умовах (безвітряна, хмарна погода) максимальний термін “життя” вірусу - 5-6 днів. Якщо є сонце, термін скорочується. На дорогах та будівлях при температурі +18-20 градусів і помірному вітрі вірус може зберігатися лише декілька годин.
  • Дезінфекцію варто проводити в тому регіоні, де виявлено коронавірус. Зокрема, будинки, де проживають хворі, зупинки громадського транспорту, лавки, де можуть відпочивати пацієнти, заклади торгівлі, пошта.
  •  Достатньо одноразової дезінфекції під’їзду, де зафіксовано випадок хвороби. Після цього треба забезпечити регулярне прибирання.
  • Для дезінфекції громадських місць доцільно використовувати спеціальні розчини, які доступні для лабораторних центрів в області. Перелік обласних лабцентрів можна дізнатися в ОДА. Ці можуть бути вам порадниками у вирішенні питань дезінфекції.
  •  Вдома достатньо використовувати звичайні побутові засоби - ті, які містять хлор.
  •  Дверні ручки достатньо обробити розчином і на 3-4 години цього вистачить.
  •  Суцільна дезінфекція всього не приведе до бажаного результату. Ефективними будуть дезінфекція під'їзду і дверей, які ведуть до медзакладу, пошти тощо.

Застереження:

• Не обмотуйте дверні ручки ганчірками або подібним. Вони залишаються вологими і крім коронавірусу на них починає рости інша мікрофлора.
  • Промислові дезінфектанти в побутових умовах використовувати не можна. Вони можуть спровокувати опіки легенів, задуху та інші шкідливі наслідки.

За матеріалами першого вебінару курсу “Пандемія #COVID19. Практичні поради від лікаря-інфекціоніста  Володимира Курпіти (Volodymyr Kurpita)”.

Відео першого вебінару можна переглянути за лінком: https://youtu.be/LBcl3rg4vqc