Дата: 30.03.2020 15:22

Шановні мешканці!

Нагадуємо Вам, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу та становлять небезпеку для життя людей.

Статтею 77¹ Земельного кодексу України передбачені накладення штрафів на громадян за самовільне випалювання рослинності або її залишків від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян та юридичних осіб від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме карається стягненням у розмірі:

- від 170-ти до 340-ка гривень на громадян;

- та від 850-ти до 1190-та грн на посадовців.

За повторні порушення ці штрафи збільшуються на громадян
від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян та юридичних осіб від 70 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Ми закликаємо громадян відмовитися від практики спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків. Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, а й призводить до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.

Випалені поля, ліси  навесні видно всюди, пожежна бригада не встигає виїжджати на всі виклики.

Будьте обережні! Цінуйте своє життя та життя оточуючих!