Мова – безцінний скарб народу

Дата: 21.02.2020 16:06

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка. Це свято відзначає  уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

Закладами освіти та культури Оратівської селищної об’єднаної територіальної громади проведено цикл заходів, присвячених Міжнародному  дню рідної мови. Зокрема, у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів організовано та проведено конкурс-вікторину  «Мова наша солов'їна»,тематичну виставку  «Мова – безцінний скарб народу», виховну годину «Її величність мова».

У закладі дошкільної освіти (ясла-садок) Сонечко упродовж тижня вихователями закладу були організовані та проведені тематичні дні: «Наша рідна мова», «Народні перлини для маленької дитини», «Українська народна казка», «Поети, які прославили Оратівщину».

У Публічній бібліотеці Оратівської селищної об’єднаної територіальної громади  організовано книжкову виставку «Мов джерельна вода рідна мова моя», у Рожичнянській бібліотеці-філії - книжкову виставку «Українська мова – мова єднання».

Такі заходи дозволяють формувати розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.