У Оратівській ОТГ вшанували пам’ять учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 17.02.2020 13:34

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та  31- річниця виведення військ з Афганістану.

Цей день назавжди увійшов в історію,  як знаменна дата, коли було поставлено останню крапку у кровопролитній війні в Афганістані – війні, через пекло якої пройшли тисячі бійців, гідно виконуючи свій військовий обов’язок. Відзначення в Україні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав свідчить про глибоку повагу суспільства  до людей, яким довелося в мирні роки нести нелегку військову службу в гарячих точках світу.

З нагоди відзначення чергової річниці в центрі селища Оратів біля пам’ятного знака воїнам-інтернаціоналістам, які загинули в Афганістані відбувся мітинг-реквієм «Данина відважним героям…», у  якому взяли участь представники місцевої влади, воїни-інтернаціоналісти,  небайдужі мешканці громади. Селищний голова Ігор Барський у своєму виступі  звертаючись до воїнів – інтернаціоналістів, зазначив: « У літописі афганської війни кожен із вас став прикладом справжнього героїзму, відданості та справедливості, і разом з тим, не втратив кращі якості людини – громадянина, патріота, інтернаціоналіста».

По завершенню заходу присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання  та поклали квіти до пам’ятного знаку.

Цього ж дня ветерани Афганістану відвідали могили загиблих побратимів.

За кожним воїном – афганцем своя доля, свій життєвий подвиг, свій крок у безсмертя. У страхітливому полум’ї війни, з перших днів служби в Афганістані вони пізнали ціну життя, ціну справжньої чоловічої дружби, ціну взаємопідтримки та склали екзамен на зрілість, мужність і гідність.