ДЕКЛАРУВАННЯ доходів та видатків
Шановні депутати Оратівської селищної ради та посадові особи уповноважені на виконання функцій місцевого самоврядування !
З 1 січня до 31 березня 2020 року триває етап декларування за 2019 рік.
Закон України «Про запобігання корупції» визначає обов’язок подання та оприлюднення електронної декларацї особи, уповноваженої на виконання функцй держави або місцевого самоврядування. Законом передбачено чотири типи декларацій суб’єкта декдарування та два повідомлення до Національного агенства з питань запобігання корупції:
- Щорічна.
- Перед звільненням.
- Після звільнення.
- Кандидат на посаду.
5. Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.
6. Повідомлення про відкриття валютного рахунку.
Декларація подається шляхом оприлюднення інформації про майно та фінансові зобов’язання в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Наголошуємо, що форма декларації зазнала змін і в 2020 році її необхідно заповнювати на новому бланку.
Упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів.
Несвоєчасне подання декларації без поважних причин тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У разі притягнення суб’єкта декларування до відповідальності за неподання, несвоєчасне подання декларації або в разі виявлення у ній недостовірних відомостей, суб’єкт декларування зобов’язаний подати відповідну декларацію з достовірними відомостями.
Відповідно до статті 1 Закону, членами сім’ї суб’єкта декларування вважаються:
а) особи, які перебувають у зареєстрованому шлюбі незалежно від фактичного проживання та діти зазначеного суб’єкта до досягнення ними повноліття (незалежно від спільного проживання із суб’єктом);
б) інші особи за умови спільного проживання, повязані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки із суб’єктом (діти, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
Членами сім’ї декларанта вважаються особи, що спільно проживали із суб’єктом декларування станом на останній день звітного періоду або сукупно протягом не менше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації.
Отримання електронного цифрового підпису вирішується суб’єктом декларування шляхом звернення до відповідного акредитованого центру сертифікації ключів.