Виставка «Фактор свободи» , присвячена трьом величним українським особам -  ювілярам 2019 року ,  в Оратівській школі

Дата: 27.01.2020 13:36

У загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів смт Оратів  із 20 по 26 січня  функціонувала звітна виставка  «Фактор свободи. Мазепинці. Петлюрівці. Бандерівці».  Виставка демонструє, який вигляд могли б мати особисті сторінки Івана Мазепи, Симона Петлюри і Степана Бандери в соціальній мережі фейсбук. У їхніх профілях зазначені особисті дані історичних постатей:  освіта, зацікавлення, стосунки. Біографії цих постатей різні, але їх єднає ідея свободи, яку вони прагнули здобути для свого народу.  Цих постатей пов’язує і те, що у 2019 році у них ювілеї: 380 років - Івану Мазепі, 140 років  – Симону Петлюрі, 110  років – Степану Бандері.

Виставку презентувала учитель історії загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів смт Оратів Лілія Анатоліївна Демченко. Усі бажаючі мали змогу ознайомитися з експозицією і подивитися на відомих історичних постатей, а також їхніх послідовників, яких називали мазепинцями, петлюрівцями, бандерівцями, з незвичного ракурсу.

Ініціатором даного проєкту виступив Український інститут національної пам’яті та Центр досліджень визвольного руху. Вперше її відкриття відбулося  23 серпня 2019 року в Києві на Хрещатику. Головна мета виставки – розвінчати міфи російської пропаганди про постаті, які відіграли ключові ролі в українській історії.