Звернення депутатів Оратівської селищної ради

Дата: 13.11.2019 16:54

Як повідромлялось раніше, рішенням 30 позачергової сесії селищної ради 8 скликання прийнято Звернення депутатів Оратівської селищної ради до Голови Верховної Ради України О. Д. Разумкова та Прим'єр-міністра України О. В. Гончарука щодо фінансового забезпечення територіальних громад. Нижче публікуємо це рішення та Звернення:

ОРАТІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ОРАТІВСЬКОГО РАЙОНУ  ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Позачергова 30 сесія 8  скликання

11.11.2019 року

смт Оратів

Про Звернення депутатів Оратівської селищної ради до Голови

Верховної  Ради  України  Разумкова Д. О. та  Премєр-міністра

України  Гончарука О. В. щодо фінансового забезпечення потреб територіальних громад

Упродовж декількох останніх років успішно здійснюються реформи в різних сферах життєдіяльності країни.

Органи місцевого самоврядування, зокрема,  об’єднані територіальні громади отримали додаткові повноваження та вплив на вирішення проблемних питань безпосередньо на місцях.            Суттєва фінансова підтримка держави дала змогу будувати нові та ремонтувати старі об’єкти, зміцнювати інфраструктуру, поліпшувати обслуговування жителів, тощо.

Разом із тим, проєкт Державного бюджету на 2020 рік передбачає певні скорочення доходів місцевих бюджетів. Зменшення або відміна деяких податкових платежів та зборів, окремих субвенцій  матиме негативний влив на соціально-економічний розвиток окремих територій, надання адміністративних та інших послуг жителям громад.

З метою  захисту інтересів громад, Асоціація міст України оголошує Всеукраїнську акцію: «Поверніть гроші громадам!», яка має на меті привернути увагу Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України до фінансового забезпечення потреб територіальних громад.

Враховуючи зазначене вище, керуючись статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада

ВИРІШИЛА:

1. Долучитись до Всеукраїнської  акції Асоціації міст України  «Поверніть гроші громадам!».

2. Схвалити Звернення депутатів Оратівської селищної ради 8 скликання до Голови Верховної Ради України Разумкова Д. О., Прем’єр - міністра України Гончарука О. В.  щодо фінансового забезпечення потреб територіальних громад, що додається.

3. Направити це Звернення на адресу Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України для відповідного реагування.

4. Оприлюднити Звернення у районній газеті «Обрії Оратівщини» та вебсторінці Оратівської селищної ради.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію селищної ради  з питань регламенту, законності, депутатської діяльності та етики (Возний  М. М.).

Оратівський селищний голова                                                        І. І. Барський

Рішення  позачергової 30

сесії селищної 8 скликання  від                                                                                                                  11 листопада 2019 року
                                                                                                        Голові Верховної Ради України

Разумкову Д. О.

Прем’єр-міністру України

Гончаруку  О.  В.

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Оратівської селищної ради

щодо фінансового забезпечення потреб мешканців територіальних  громад

Поданий Урядом проєкт Державного бюджету на 2020 рік суттєво зменшує доходи місцевого самоврядування всупереч тому, що впродовж останніх років значно збільшені повноваження та сфери відповідальності територіальних громад.

Передбачений місцевим бюджетам ресурс не дозволить органам місцевого самоврядування виконувати на належному рівні власні та делеговані повноваження, унеможливить або погіршить надання відповідних послуг громадянам.

З метою недопущення суттєвого обмеження доступу громадян України до медичних, соціальних, освітніх послуг, закликаємо Вас в проєкті Державного бюджету України на 2020 рік:

1. Підтримати норму про зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів
  2. Встановити розмір освітньої субвенції на 2020 рік в обсязі 105 млрд грн, що врахує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам, а також компенсацію державного бюджету в розмірі 14,6 млрд грн на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл.
  3. Спрямувати 20% коштів  дорожньої субвенції до бюджетів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, передбачити формульний підхід щодо розподілу таких коштів між цими бюджетами.
  4. Забезпечити оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, на проїзд та послуги зв’язку.
  5. Передбачити на 2020 рік додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я у обсязі не менше 20 млрд грн  та її формульний розподіл між районними бюджетами, бюджетами ОТГ та міст обласного значення.

Одночасно, просимо негайно перерахувати кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, передбаченої у Державному бюджеті на 2019 рік та перехідних залишків із 2018 року.